ପାଳିତ କୁକୁର ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ୨୧ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀ କଲେ, କହିଲେ ମତେ ମଧ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ ପୋତାଯାଉ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର ।

ଛତିଶଗଡ଼ର ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଳିତ କୁକୁରର ମୃତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖୀ ହୋଇ ଏକ ଯୁବତୀ ଫାଶୀ ଦେଇଦେଲେ। ମରିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ବି ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ପାଳିତ କୁକୁରର ମୃତ୍ୟୁରେ ଦୁଃଖି ହୋଇ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ବୁଧବାରର ଅଟେ।ରୟାଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ଅନୁସାରେ ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ପ୍ରିୟାନସୁ ସିଂହ କୋତରା ରାସ୍ତା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋରଖା ଗାଁରେ ରହୁଥିଲେ। ଏବେ ଏବେ ପ୍ରିୟାନସୁଙ୍କର ପାଳିତ କୁକୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା।ଯେଉଁଥିରେ ୟେ ବହୁତ ଦୁଃଖି ଥିଲେ।

Google

ପୋଲିସକୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ଯାହାପରେ ପୋଲିସ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଗୋରଖା ଗାଁ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦିଲୀପ ସିଂହ ପାଖାପାଖି ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ଏକ କୁକୁର ପାଳିଥିଲେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ କୁକୁର ସହିତ ହୋଇଗଲା। ଦିଲୀପ ସିଂହଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରିୟାନସୁ କୁକୁରର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସବୁବେଳେ ତା ସହିତ ରହୁଥିଲେ।

୧୨ ଦିନ ଯାଏଁ ରୋଗରେ ରହିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବ ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। କୁକୁରର ମୃତ୍ୟୁରେ ପ୍ରିୟାନସୁ ବହୁତ ଦୁଃଖି ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଲେ । ପୋଲିସ ଅନୁସାରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଘରର ସଦସ୍ୟ କୁକୁରର ଶବକୁ ପୋତିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଥିଲେ। ପ୍ରିୟାନସୁକୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ଘର ଲୋକ ତାଙ୍କ ରୁମକୁ ଗଲେ,ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଶବ ଫାଶୀରେ ଲଟିକିଥିବାର ମିଳିଲା।

Google

ଘର ଲୋକ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଫୋନ କଲେ। ଯାହାପରେ ପୋଲିସ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚିଲା। ପୋଲିସକୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ ସୁସାଇଡ଼ ନୋଟ ବି ମିଳିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରିୟାନସୁ କହିଛନ୍ତି କି ସେ କୁକୁରର ମୃତ୍ୟରେ ଦୁଃଖି ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶବ କୁକୁର ସହିତ ପୋତାଯାଉ। ପୋଲିସ ଯୁବତୀଙ୍କ ଶବକୁ ପୋଷ୍ଟମଟମ ପରେ ପରିଜନଙ୍କୁ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ମାମଲା ବି ଦର୍ଜ କରିନେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ପୁରା ଘଟଣାରେ ପ୍ରିୟାନସୁଙ୍କର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ବୟାନ ବି ଆସିଛି। ପ୍ରିୟାନସୁଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଅନୁସାରେ କୁକୁରର ଶବକୁ ଘର ପାଖରେ ପୋତା ଯାଇଛି ଏବଂ ପ୍ରିୟାନସୁଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ହିନ୍ଦୁ ରୀତିନୀତିର ଅନୁସାରେ କରାଗଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.