ଭାରତର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଆଉ ଏକ ରେକଡ଼ କଲା କରୋନା ।

ଭାରତର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଆଉ ଏକ ରେକଡ଼ କଲା କରୋନା ।, India crossed 3 lakhas corona positive case, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ଭାରତରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ୩ ଲକ୍ଷ ରୋଗୀର ଅନ୍ୟ ଏକ ମାଇଲପୋଷ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଯେପରିକି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ୧୧,୭୭୫ ରେକର୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୮୯ ରୁ ୮,୮୪୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ୯୯୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି । ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୩୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ୧,୪୫,୭୭୯ ଜଣ ଚିକିତ୍ସାଧୀନରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ୧,୪୫,୩୩୦ ଜଣ ଭଲ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଏକ ଭୟଙ୍କର ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଯୋଡିଛି ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତର ଏକ ତୃତୀୟାଂଶ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୪୨% ମୃତ୍ୟୁ ଘଟାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ସଂଖ୍ୟା ୧୧,୦୦୦ ଟପିଥିଲା, ବ୍ରାଜିଲ ଏବଂ ଆମେରିକା ପରେ ଭାରତକୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରଖିଛି । ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୧,୪୪୨ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଦ୍ଵାରା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ୩,୦୯,୩୬୦ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଜୁନ୍ ୨ ରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ଛୁଇଁବାକୁ ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା, ସଂକ୍ରମଣର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୪.୫% ରୁ ୪% କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା, ମୁଖ୍ୟତଃ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ।

India coronavirus COVID-19 update June 12: Delhi records highest ...
Google

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୁଣିଥରେ ୩,୪୯୩ ରେ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ଗୁରୁବାରରେ, ୩,୬୦୭ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ । ଏହା ଦିଲ୍ଲୀରେ ସଂକ୍ରମଣର ମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଯାହା ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨,୦୦୦ ମାର୍କ ଭାଙ୍ଗି ରାଜଧାନୀ ୨,୧୩୭ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କୁ କାଟି ଦିଲ୍ଲୀ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦୈନିକ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ସଂକ୍ରମଣର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୩୬,୮୨୪ ରେ ପହଁଚହିଁ । କୋଭିଡ -୧୯ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୨୧୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯାହା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (୩,୭୧୭) ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ (୧,୪୧୬) ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ।

ଅଧିକ ଚିନ୍ତାଜନକ ବିଷୟ ହେଉଛି, ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଗତ ୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ୧ ରୁ ଜୁନ୍ ୧୨ ମଧ୍ୟରେ ୭୪୨ (୬୧%) ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ, ଏପ୍ରିଲ୍ ଏବଂ ମେ ମାସରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୫୭ ଏବଂ ୪୧୪ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଦେଇଛି । ।

Coronavirus update: India's COVID-19 tally nears 1.60 lakh mark ...
Google
ହରିୟାଣା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 6,୦୦୦ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି

ଏହି ସମୟରେ, ୩୬୬ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ଯୋଡି ହରିୟାଣା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 6,୦୦୦ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଯାହା ଦେଶର ୧୧ ତମ ରାଜ୍ୟ ଅଟେ । ହରିୟାଣାର ପ୍ରଥମ ୩୦୦୦ ମାମଲାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ୯୩ ଦିନ ଲାଗିଗଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ୩୦୦୦ ପାଇଁ ସାତ ଦିନ ଲାଗିଲା । ୨,୯୨୨ ମାମଲା ସହିତ ଗୁରୁଗାଓଁ, କେବଳ ଏହି ମାମଲାଗୁଡିକର ୪୬% ଅଟେ । ଜାତୀୟ ଧାରାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହରିୟାଣାରେ ଅଧିକ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି ।

ତାମିଲନାଡୁର ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିଛି, ଚେନ୍ନାଇର ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱଳ୍ପ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା ତାଲିକାରେ ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସହର ତାମିଲନାଡୁର ୧,୯୮୨ ଟି ନୂତନ ମାମଲାର ୧,୪୭୯ ରେକର୍ଡ କରିଛି ଯାହା ରାଜ୍ୟକୁ ୪୦,୦୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଅଠର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ଅବଧି – ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ସମୟ – ବର୍ତ୍ତମାନ ତାମିଲନାଡୁ ପାଇଁ ୧୪ ଦିନ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ୧୩ ଦିନ ରହିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ୧୮,୨୮୧ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ମଧ୍ୟରୁ ଚେନ୍ନାଇ ୧୩,୯୦୬ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛି ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଛି ।

ଭାରତର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଆଉ ଏକ ରେକଡ଼ କଲା କରୋନା ।
Google

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କୋଭିଡ -୧୯ ଚାର୍ଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୫୩୮ ଟି ମାମଲାରେ ସର୍ବାଧିକ ଦିନିକିଆ ସ୍ପାଇକ୍ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ସମୁଦାୟ ସ୍କୋରକୁ ୧୨,୭୦୦ ରୁ ଅଧିକ କରିଦେଇଛି । ନୂତନ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧ ନାଗରରେ ସର୍ବାଧିକ ୭୬ ଏଣ୍ଟ୍ରି ରହିଥିଲା ​​ଯାହା ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ, ୩୭୯ ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସହିତ ମୋଟ ୮୬୪ କୁ ନେଇଥିଲା । ପଡୋଶୀ ଗାଜିଆବାଦ ୨୭ ଟି ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରି ମୋଟ ୫୮୧ କୁ ନେଇଛି । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.