ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଆଡଭୋକେଟ ଗିରଫ, ‘ମିଥ୍ୟା ପେଡ଼ଲିଙ୍ଗ’ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ । ଜାଣନ୍ତୁ ସେ କରୁଥିଲେ କଣ…?

Advocate Vibhor Anand arrested for ‘peddling lies’ about Disha Salian’s death, Sushant Singh Rajput, Advocate Vibhor Anand, Disha Salian, Justiceforssr, Bollywood, Justice for Sushant, Nitidina

ସେ ମୁମ୍ବାଇର ସାଇବର କ୍ରାଇମ ବିଭାଗ ଆଡଭୋକେଟ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ଗିରଫ କରିଛି ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଓକିଲଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର, ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ବଦନାମ କରିବା, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଜନତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଏବଂ ଅବିଶ୍ୱାସ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

Advocate Vibhor Anand arrested by Mumbai Police Cyber Cell in Delhi
Google

ଆନନ୍ଦ ଅନେକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଲିଙ୍କ ଏବଂ ବିବୃତ୍ତି ପୋଷ୍ଟ କରୁଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଦିଶା ସାଲିଆନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ବିଷୟରେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ ।

ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ମୁମ୍ବାଇର ଏକ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ରେ ସାଇବର ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପ୍ରକୃତିର ଅଶ୍ଳୀଳ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ନମ୍ରତାକୁ ବଦନାମ କରାଯାଉଛି ।

ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ୧୪ ଟି ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଥ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ।

Advocate Vibhor Anand arrested
Google

ଏଫଆଇଆର ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି ଯେ ଆନନ୍ଦ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍, ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଭିଡିଓ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ।

ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରେ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦ ଅଭିନେତା ଅରବାଜ ଖାନ, ଏକତା କପୁର ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଭିନେତା ଅରବାଜ ଖାନ, ଶୋଏକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେଙ୍କ ନାମରେ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଲାଇଭ ଅଧିବେଶନ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକତା କପୁର ଏବଂ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ । ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପାର୍ଟୀ ହୋଇଥିଲା । ଓକିଲ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଏପରି ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ।

Arbaaz Khan Defamation Case: Advocate Vibhor Anand arrested, Sushant Singh Rajput dragged into the death case Arbaaz Khan's name
Google

ଗତ ମାସରେ ଅଭିନେତା ଅରବାଜ ଖାନ ତାଙ୍କୁ ଦିଶା ସାଲିଆନ ମାମଲାରେ ନାମକରଣ କରିଥିବାରୁ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପରେ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କ ନାମ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ଭିଭୋର ଆନନ୍ଦ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ପୋଷ୍ଟରେ ଅରବାଜ ଖାନଙ୍କ ନାମ ରଖିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.