ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ପରେ ବ୍ରେଟ ଲି କୋରନା ସଙ୍କଟରେ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ। ଦାନ କଲେ ବଡ଼ ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା।

ଭାରତରେ କୋରନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରୀ ପାଇଁ ବଢୁଥିବା ଆତଙ୍କକୁ ଦେଖି ଭାରତର ହସ୍ପିଟାଲ ମାନଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ସପ୍ଲାଏ କରିବା ପାଇଁ କେକେଆରର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫଣ୍ଡକୁ ୩୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବୋଲର ବ୍ରେଟ ଲି ବି ବଡ଼ ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

Google

ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କର ବଡ଼ ହୃଦୟ ପରେ ଏବେ ବ୍ରେଟ ଲି ବି ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଲି ଏହା ଫଇସଲା କରିଛନ୍ତି କି ସେ ଭାରତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ ମାନଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ସପ୍ଲାଏ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଟକଏନ ଦାନରେ ଦେଇ ଦେବେ। ଭାରତରେ ଗୋଟେ ବିଟ କଏନର ଦାମ ପ୍ରାୟ ୪୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଟେ। ଲି ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରିକି ଏହି ଖବର ଦେଇଛନ୍ତି ଆଉ ସେ କମିନ୍ସଙ୍କର ବି ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି।

ହୃଦୟ ଜିତିବା ଭଳି କଥା କହିଲେ:

ଲି ଏହା ଭିତରେ ଏକ ଟ୍ୱିଟ ବି କରିଛନ୍ତି ଆଉ ତା ଭିତରେ ଏକ ହୃଦୟ ଜିତିବା ଭଳି କଥା ବି କହିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଲି କହିଲେ, ” ଭାରତ ମୋ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘର ଭଳି ଅଟେ। ମୋତେ ମୋ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ଭିତରେ ତଥା ମୋର ସନ୍ୟାସ ପରେ ଏଠାକାର ଜନତା ଠାରୁ ଯେଉଁ ଭଲପାଇବା ତଥା ସ୍ନେହ ମିଳିଛି ତାହା ମୋ ହୃଦୟରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଜାଗା ରଖିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ମରୁ ଥିବାର ଦେଖିବା କଷ୍ଟଦାୟକ ଅଟେ। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଜ ତରଫରୁ କିଛି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହିଁବି। ମୁଁ ଏକ ବିଟକଏନ ଦାନ କରୁଅଛି ଯାହାଦ୍ୱାରା କି ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲ ମାନଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ପହଂଚି ପାରିବ। ୱେଲ ଡନ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ।”

Google
କମିନ୍ସ ବି ବଢ଼ାଇଥିଲେ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ:

ବ୍ରେଟ ଲିଙ୍କ ଆଗରୁ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ବି ସୋମବାର ଦିନ ଭାରତରେ କୋରନା ଭାଇରସ ମାମଲାରେ ଭରା ହସ୍ପିଟାଲ ମାନଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ସପ୍ଲାଏ କରିବା ପାଇଁ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡକୁ ୫୦ ହଜାର ଡଲାର ଦାନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ କମିନ୍ସ କହିଲେ କି ତାଙ୍କୁ ଏହା କୁହା ବି ଯାଇଛି କି ଭାରତ ସରକାର ଏହି ମୁସ୍କିଲ ସମୟରେ ଆଇପିଏଲ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଛି ଆଉ ତାଙ୍କୁ ଲାଗୁଛି କି ଏହା ତାଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଆନନ୍ଦ ଦେଉଛି।”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *