IPL ୨୦୨୧ : ଆଇପିଏଲ ସ୍ଥଗିତ ପରେ କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା! T-20 ୱାର୍ଲଡ଼କପ ଇଣ୍ଡିଆରେ ହେବା ଉପରେ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ।

କୋରନା ବଢୁଥିବା ମାମଲା ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ସ୍ଥଗିତ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଏବେ ବିସିସିଆଇ ଏହି ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଦେଶରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଟି୨୦ ୱାଲର୍ଡ କପକୁ ୟୁଏଇ ଶିଫ୍ଟ କରିପାରେ।ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ କୋରନାର ତୃତୀୟ ଲହରୀର ଆଶଙ୍କା ଅଛି। ଏମିତିରେ ୧୬ଟି ଦଳର ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଦେଖିବା ବହୁତ କଠିନ ନଜର ଆସୁଛି। ଯଦିଓ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜନ ବିସିସିଆଇ ହିଁ କରିବ। ଆଇସିସି ପ୍ରଥମେ ହିଁ ଚିନ୍ତା ଜତାଇ ସାରିଛି।

Google

ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ଏବେ ଏବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା ତଥା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ସହମତି ବି ମିଳିସାରିଛି। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ୯ଟି ସ୍ଥାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଯାହାର ଘୋଷଣା ଏବେ କରାଯାଇନି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ବିସିସିଆଇର ସୁତ୍ର କହିଛନ୍ତି,’ଆଇପିଏଲର ଚାରି ସପ୍ତାହରେ ସ୍ଥଗିତ ଏହି କଥାର ସଂକେତ ଦେଉଅଛି କି ଯେବେକି ଦେଶ ଗତ ୭୦ ବର୍ଷରେ ନିଜର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସହ ଲଢ଼ୁଛି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରକାରର ୱାର୍ଲଡ଼ ଲେବଲର ଖେଳରେ ଆୟୋଜନ କରିବା ପ୍ରକୃତରେ ଠିକ ହେବନି ତଥା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟ ହେବ ନାହିଁ।’

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ତୃତୀୟ ଲହରୀର ଭୟ: ସେ କହିଲେ ,’ଭାରତରେ ନଭେମ୍ବରରେ(କୋଭିଡ-୧୯)ର ତୃତୀୟ ଲହରୀ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏଥିପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଆୟୋଜକ ରହିବ ,ହେଲେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସମ୍ଭବତଃ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ।’ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଭାରତରେ ତୃତୀୟ ଲହରୀର ଆଶଙ୍କା ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଭାରତରେ ଏବେ ସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ଅଛି ତଥା ଗତ କିଛି ସମୟରୁ ସବୁଦିନ ତିନି ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଅଛି। ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ ପରିଷଦ ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ କିଛିବି ବିପଦକୁ ଡାକିବନାହିଁ।

Google

ଜୁନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସିର ବୈଠକରେ ହେବ ଶେଷ ଫଇସଲା: ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ,’ଆପଣ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ମାନି ନିଅନ୍ତୁ କି ଯଦି ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ନହେବ ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେଉଁ ବି ଦେଶ ଭାରତକୁ ଗ୍ରସ୍ତ କରିବ ନାହିଁ।ଯଦି ଆଉ ଏକ ଲହରୀ ଆସେ ତେବେ ଖେଳାଳୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିଜନ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆଶା ଅଛି କି ବିସିସିଆଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜନ ୟୁଏଇରେ କରିବାରେ ସହମତ ହୋଇଯିବେ। ‘ସେ କହିଲେକି ଆଇପିଏଲ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ରହିବା ପରେ ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ରିସ୍କ ଉଠାଇବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି। ଜୁନରେ ଆଇସିସିର ବୈଠକ ହେବ, ଯେଉଁଥିରେ ଶେଷ ଫଇସଲା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ, କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲକୁ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ପରେ ଭାରତରେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ କରିବା ଆଶା ନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *