IND VS ENG: ସେହ୍ୱାଗଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ଶୁଣିକରି ରିଷବ ପନ୍ତ ଦେଲେ ଉତ୍ତର। କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା।

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଚାଲୁଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଆଉ ଏକ ଦିନରେ ରିଷବ ପନ୍ତ ନିଜର ଶତକୀୟ ପାଳିରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହୃଦୟ ଜିତି ନେଲେ। ନିଜର ଶତକୀୟ ପାଳିର ସମୟରେ ପନ୍ତ କିଛି ଏପରି ଭଲ ଶଟ ଖେଳିଲେ ଯାହାକୁ ଦେଖି ପ୍ରସଂଶକ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ ଏକ୍ସପର୍ଟସ ଚକିତ ହୋଇଗଲେ। ଖାସକରି ପନ୍ତ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ବଲରେ ରିଭର୍ସ ସୁଇପ ଓ ରୁଟଙ୍କ ବଲରେ ଛକା ଲଗାଇ ଶତକ ପୁରା କଲେ। ଏହି ଶଟକୁ ଖେଳିବା ପରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ ଠାରୁ ଜମିକରି ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଲା। ଏବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି କ୍ରିକେଟର ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ସେଥିପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

Google

ସେହ୍ୱାଗ ପନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଟୁଇଟି କଲେ,’ଆରେ ଦାଦା ମଜା ଆସିଗଲା। ପନ୍ତଙ୍କର ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ଉପରେ ରିଭର୍ସ ସ୍ୱିପ ଓ ଛକାରୁ ଶତକ ପରେ ମୋର ଉତ୍ତର।’ ସେହ୍ୱାଗଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ପାଇ ବହୁତ ଖୁସି ହେଲେ ଓ ସେ ଏହି ଦିଗଜ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ।

ପନ୍ତ ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ କହିଲେ-ଆପଣଙ୍କ ଠାରୁ ହିଁ ଶିଖୁଅଛି: ରିଷବ ପନ୍ତ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଲେ,’ଆପଣଙ୍କୁ ହିଁ ଅନୁସରଣ କରୁଛି ଭିରୁ ପାଜି। ବେଷ୍ଟ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଠାରୁ ଶିଖୁଅଛି।’କହିଦେଉଛୁ ପନ୍ତଙ୍କ ଭଳି ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ମଧ୍ୟ କେତେଥର ଶତକ,ଦ୍ୱି ଶତକ ଓ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କି ତ୍ରି ଶତକ ମଧ୍ୟ ଛକା ମାରି ପୁରା କରିଛନ୍ତି।

Google

ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ ତାରିଫ ପାଇ ଖୁସି ହେଲେ ରିଷବ ପନ୍ତ: ରିଷବ ପନ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୧୦୧ ରନ କଲେ ଓ ତାଙ୍କ ଏହି ପାଳିର ଦମରେ ସେ ୭ ୱିକେଟରେ ୨୯୪ ରନ ବନେଇଲେ।ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଠାରୁ ୮୯ ରନରେ ଆଗରେ ଅଛି।ଜେବେକି ଏକ ସମୟରେ ସେ ୬ ୱିକେଟରେ ୧୪୬ ରନରେ ହରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପନ୍ତ ନିଜ ପାଳିରେ ଦୁଇଟି ଛକା ଓ ୧୩ଟି ଚୌକା ଲଗାଇଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ୱାଶିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ୧୧୭ଟି ବଲରେ ନଟଆଉଟ ୬୦ ରନ କଲେ।

Google

ସେହ୍ୱାଗ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଇଲେ ଜଲୱା: ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଏକ ପଟରେ ଯେଉଁଠାରେ ପନ୍ତ ଶତକୀୟ ପାଳି ଖେଳିଲେ ସେହିଠାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଫରେ ସେହ୍ୱାଗ ମଧ୍ୟ ରାୟପୁରରେ ଚାଲୁଥିବା ରୋଡ଼ ସେଫଟି ୱାର୍ଲଡ଼ ସିରିଜରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଜ ତୁଫାନି ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖାଇଲେ। ସେହ୍ୱାଗ ୩୫ଟି ବଲରେ ନଟଆଉଟ ୮୦ ରନ ମାରିଲେ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଜେଣ୍ଡସକୁ ୧୦ ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ଦେଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *