IND VS ENG: ଅଶ୍ଵିନ ମାଗିଲେ ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କ୍ଷମା, ତାଙ୍କୁ ନେଇ କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା।

ଅନୁଭବୀ ଅଫ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନ ରବିବାରକୁ ହରବଜନ ସିଂହଙ୍କୁ ପଛରେ ଛାଡି ଭାରତୀୟ ଭୂମିରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ବୋଲରଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ନିଜ ସିନିୟର ବୋଲରଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ। ଅଶ୍ଵିନ ଏଠାରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ନିଜର ଭଲ ଅଫ ସ୍ପିନ୍ ଦ୍ୱାରା ବେନ ଷ୍ଟ୍ରୋକସଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବା ପରେ ହରବଜନ ସିଂହଙ୍କୁ ପଛରେ ଛାଡିଲେ ଯାହାଙ୍କର ନାମରେ ୨୮.୦୭ର ଔଷତରେ ୨୬୫ଟି ୱିକେଟ ଅଛି। ଘରୋଇ ପଡିଆରେ ଅଶ୍ଵିନ ୨୬୬ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି।

Google

ଅଶ୍ଵିନ ଅନଲାଇନ ସମ୍ବାଦ ଦାତା ସମିଳନୀରେ କହିଲେ,’ଯେବେ ମୁଁ ୨୦୦୧ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଭଜୁ ପା(ହରବଜନ)ଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ଦେଖିଥିଲି ତେବେ ମୁଁ ଏହା ଭାବି ନଥିଲି କି ଦେଶ ପାଇଁ ଅଫ ସ୍ପିନର ଭାବରେ ଖେଳିବି।ମୁଁ ସେହି ସମୟରେ ନିଜ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲି ଓ ବ୍ୟାଟିଂରେ ନିଜ ଭବିଷ୍ୟତ ବନାଇବାକୁ ମନ ବଳେଇ ଥିଲି।’ଏବେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୬ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୨୫.୨୬ର ଭଲ ଔଷତରେ ମୋଟ ୩୯୧ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଅଶ୍ଵିନଙ୍କୁ ସମ୍ବାଦ ଦାତା ସମିଳନୀରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଉପଲବ୍ଧି ବିଷୟରେ ଜଣା ନଥିଲା।

ସାଙ୍ଗମାନେ ଉଡାଉଥିଲେ ଆର ଅଶ୍ଵିନଙ୍କର ମଜାକ:

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନ କହିଲେ କି ଆରମ୍ଭ ସମୟରେ ଦଳର ତାଙ୍କ ସାଥି ଖେଳାଳୀ ହରବଜନଙ୍କ ଭଳି ବୋଲିଂ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ମଜାକ ଉଡ଼ାଉଥିଲେ। ସେ କହିଲେ,’ସେହି ବୟସର ମୋର ସାଥି ଖେଳାଳୀ ମୋର ମଜାକ ଉଡାଉଥିଲେ,କାରଣ ମୁଁ ଭଜୁ ପାଙ୍କ ଭଳି ବୋଲିଂ କରୁଥିଲି। ସେପରି ସ୍ଥିତିରୁ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅବିଶ୍ଵସନୀୟ ରୂପରେ ବିଶେଷ ହେବା ଦରକାର। ମତେ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣା ନଥିଲା,ତେବେ ମୋତେ ଖୁସି ହେଉଅଛି। କ୍ଷମା କରନ୍ତୁ,ଭଜୁ ପା।’

ଅଶ୍ଵିନ ୨୯ଥର ୫ ୱିକେଟ ନେବାର କାମ କରିଛନ୍ତି ଓ ୭ଥର ସେ ୧୦ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ପାଳିରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ୫୯ ରନ ଦେଇ ୭ ୱିକେଟ ଓ ମ୍ୟାଚରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ୧୪୦ ରନ ଦେଇ ୧୩ ୱିକେଟ ନେବାର ରହିଛି। ଅଶ୍ଵିନ ଘରୋଇ ଭୂମିରେ ୨୨୬ଟି ୱିକେଟ ୨୨.୬୭ର ଔଷତରେ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି। ମହାନ ସ୍ପିନର ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେ ଭାରତରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ବୋଲର ଅଟନ୍ତି ଯିଏ ୨୪.୮୮ର ଔଷତରେ ୩୫୦ଟି ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି। ଅଶ୍ଵିନ ବାମ ହାତର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନକୁ ୨୦୦ଥର ଆଉଟ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.