ଭାରତ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନଶିପର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲା ତ ଘୁଞ୍ଚିପାରେ ଏସିଆ କପର ତାରିଖ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଘରୋଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ୱାର୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନଶିପର ଫାଇନାଲ ଟିକେଟ ପାଇବା ପାଇଁ ପୁରା ଦମ ଲଗାଉଛି। ଯଦିଓ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ଦମରେ ଅନ୍ୟ ଏସିଆର ଦେଶ ଯେପରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା,ପାକିସ୍ତାନ,ବାଂଲାଦେଶକୁ ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।ଏପରି କୁହାଯାଉଅଛି କି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏସିଆ କପରେ ବୋଧହୁଏ ଭାଗ ନେବେ କାହିଁକିନା ଏହି ସମୟରେ ସେ ୱାର୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନଶିପର ଫାଇନାଲ ଖେଳିବ।

Google

ଭାରତ ଯଦି ଏସିଆ କପରେ ଖେଳୁ ନାହିଁ ତେବେ ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଏବଂ ପ୍ରସାରଣକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ ଓ ଏହା କାରଣ ଅଟେ କି ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସ୍ଥଗିତ ହେବାର କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଅଛି।ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ ଏହସାନ ମନି ଏହି ତରଫରେ ଇଶାରା କରିଛନ୍ତି କି ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ୱାର୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନଶିପରେ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚି ଯିବ ତେବେ ଏହି ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପ ୨୦୨୩ ଯାଏ ଅଟକାଯାଇପାରେ।

ଏହସାନ ମନିଙ୍କର ବଡ଼ ଦାବି ସ୍ଥଗିତ ହୋଇପାରେ ଏସିଆ କପ: କରାଚିରେ ଏକ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସ ବେଳେ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ ଏହସାନ ମନି ଏସିଆ କପକୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଲେ। ଭାରତୀୟ ଦଳର ୱାର୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନଶିପର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଖାପାଖି ସ୍ଥିର ଅଟେ। ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨-୧ରେ ଆଗରେ ଅଛି ଓ ସିରିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ଡ୍ର ସହିତ ହିଁ ଫାଇନାଲର ଟିକେଟ ମିଳିଯିବ। ଏମିତିରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଏସିଆ କପ ଅଟକାଯିବା କଥା ଭିତରେ ଭିତରେ ହିଁ ମାନି ନେଇଛନ୍ତି।

Google

ଆଇସିସି ଟି୨୦ ୱାର୍ଲଡ଼ କପ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ମାଗିଲା ସୁରକ୍ଷା: କରାଚିରେ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସ ବେଳେ ଏହସାନ ମନି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଲେ କି ସେ ଆଇସିସିକୁ ଭାରତରୁ ଭିସା ଓ ସୁରକ୍ଷାର ପତ୍ର ଲେଖିଛି। କହିଦେଉଛୁ ଏହସାନ ମନି ବିସିସିଆଇ ଠାରୁ ନିଜ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିସାର ଲିଖିତ ଆଶ୍ୱସନା ମାଗିଛି। ଏହସାନ ମନି ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି ଯଦି ବିସିସିଆଇ ଲିଖିତ ଅଶ୍ୱସନା ଦେବ ନାହିଁ ତେବେ ଆଇସିସ ଟି୨୦ ୱାର୍ଲଡ଼ କପ ୨୦୨୧ ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଆଇସିସିକୁ ଏହି ବିଷୟରେ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫଇସଲା ନେବାକୁ ହେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *