ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଏହି ନୂତନ ରେକର୍ଡ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ବନିଲେ ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ।

AUS vs IND: Hardik Pandya becomes fastest Indian batsman to 1000 ODI runs

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେଦାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ୧୦୦୦ ODI ସ୍କୋର କରିବାରେ ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ।

ସିଡନୀରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ODI ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଆଉ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଭାରତ ପାଇଁ ଦିନିକିଆ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲରେ ୧୦୦୦ ରନ୍ ମାରିବା ପାଇଁ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମାତ୍ର ୮୫୭ ଡେଲିଭରି ନେଇଥିଲେ ।

AUS vs IND: Hardik Pandya becomes fastest Indian batsman to 1000 ODI runs
Google

ମୋଟ ଉପରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ (୭୮୭ ବଲ), ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ୱିକେଟ୍ କିପର ଲୁକ ରୋଞ୍ଚି (୮୦୭ ବଲ), ପାକିସ୍ତାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି (୮୩୪ ବଲ) ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବିଶ୍ୱର ପଞ୍ଚମ ଦ୍ରୁତତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅଲରାଉଣ୍ଡର କୋରୀ ଆଣ୍ଡରସନ (୮୫୪ ବଲ) ।

ଭାରତ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ତାଙ୍କର ଅନନ୍ୟ ଶକ୍ତି କୌଶଳ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ମାତ୍ର ୩୧ ଟି ବଲରୁ ପଚାଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫୩ ରନ୍‌ର ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରେ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ଏବଂ ଆଦାମ ଜାମ୍ପା ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ କେଏଲ ରାହୁଲ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଏଇୟା କରିଥିଲେ ।

ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧୪ ତମ ଓଭରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ଲେଗ-ସ୍ପିନର ଆଡାମ ଜାମ୍ପାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଛକା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବୋଲର ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରହାରର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଆବଶ୍ୟକ ରନ୍ ହାରକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ବିରାଟ ଛକା ଓ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ ।

India vs Australia, 1st ODI: Hardik Pandya becomes fastest Indian batsman  to score 1000 ODI runs
Google

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୧୭ ତମ ଶତକ ଏବଂ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଚତୁର୍ଥ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିବାବେଳେ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ମାତ୍ର ୬୨ ବଲରୁ ଏକ ଶତକ ମାରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କର ଦ୍ରୁତତମ ଅଟେ । ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ୬୯ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଚମତ୍କାର ୪୫ ରନ ୧୯ ବଲରେ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୩୭୪/୬ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ୫୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୩୦୮/୮ କରି ପାରିଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୬୬ ରନରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରି ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜରେ ୧-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହୋଇଛି । ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.