ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ୬ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସକୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ହେଲେ କୋରନା ପଜିଟିଭ।

ଆଇପିଏଲର ୬ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସକୁ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଦଳର ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅକ୍ଷର ପଟେଲ କୋରନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର(୩ ଅପ୍ରେଲକୁ) ହୋଇଥିବା କୋଭିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷାରେ ସେ ପଜିଟିଭ ଆସିଛନ୍ତି। ଦଳ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଝଟକା ଅଟେ। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ଆଘାତ କାରଣରୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ବାହାର ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ ୱିକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରିଷବ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ ଭାବେ ବଛା ଯାଇଛି।

Google

ଅକ୍ଷର ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ କୋରନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳାଳୀ ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡ଼ର୍ସର ବାମ ହାତର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ନୀତିଶ ରାଣା କୋରନାର ଘେରରେ ଆସିଥିଲେ। ଯଦିଓ, ଗୁରୁବାରକୁ ରାଣାଙ୍କ କୋରନା ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି। ନୀତିଶ ରାଣା ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ନିଜର ବୟାନରେ କହିଲା,”ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ସହିତ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧କୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ଦଳର ହୋଟେଲରେ ଚେକ-ଇନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ କୋଭିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷାର ଫଳ ପଜିଟିଭ ଆସିଛି। ସେ ଡକ୍ଟରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଆଇସୋଲେଟ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି।”

ବିସିସିଆଇର ନିୟମ ଅନୁସାରେ,କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ ଆସିବା ପରେ କୌଣସି ଖେଳାଳୀକୁ ବୟୋବବଲରୁ ବାହାରେ ନିଜକୁ ଆଇସୋଲେଟ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ। ୧୦ ଦିନର ଆଇସୋଲେଶନ ସମୟରେ ଖେଳାଳୀକୁ ଆରାମ କରିବାକୁ ହେବ। ସେ କିଛି ବି ଅଭ୍ୟାସ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଦଳର ଡାକ୍ତର ପ୍ରତିଦିନ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ। ଯଦି ଆଇସୋଲେଶନ ସମୟରେ ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେଲା ତେବେ ତୁରନ୍ତ ହିଁ ଖେଳାଳୀକୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପୁରାଯିବ।”

Google

ଏହି ପ୍ରକାରରେ ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କୁ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ହିଁ ଦଳ ସହ ଯୋଡି ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ।ଏପରି କୁହାଯାଉଛି କି ସେ ଦଳର ଆରମ୍ଭର କିଛି ମୁକାବିଲାରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ଦିଲ୍ଲୀକୁ ୧୦ ଅପ୍ରେଲକୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳିବାର ଅଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ ମୁମ୍ବାଇର ୱାଙ୍ଖେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଠାକାର ୧୦ଜଣ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡମ୍ୟାନ ଓ ୬ଜଣ ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ଏବେ ଏବେ କୋଭିଡ଼-୧୯ ପଜିଟିଭ ମିଳିଥିଲେ। ଅକ୍ଷରଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦୧୯ରେ ୫କୋଟିରେ କ୍ରୟ କରିଥିଲା। ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୧୯ରେ ୧୪ଟି ଓ ୨୦୨୦ରେ ୧୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ମୌକା ପାଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.