ଅକ୍ଟୋବରରେ 14 ଦିନ ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ରହିବ ବନ୍ଦ ।

Bank Holidays in October: Banks to Remain Closed For 14 Days This Month, Bank Holidays List, RBI, Bank, Nitidina

ଅକ୍ଟୋବରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି: ଅକ୍ଟୋବର ଏକ ପର୍ବର ମାସ । ତେଣୁ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ବ୍ୟତୀତ ଏକାଧିକ ଥର ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଏହି ମାସରେ ବନ୍ଦ ରହିବ । ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆରବିଆଇ) ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ସମସ୍ତ ଛୁଟିଦିନରେ ବନ୍ଦ ରହିଥାନ୍ତି ।

ତେବେ ଏହା ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରାଜ୍ୟଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ ପର୍ବ ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ପାଳନ କରାଯାଏ ନାହିଁ । ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ପାଇଁ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଛୁଟିଦିନ ହେତୁ ବେସରକାରୀ ଏବଂ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ 14 ଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଏହି ଛୁଟିଦିନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

Bank Holidays in October: Banks to Remain Closed For 14 Days This Month
Google

ଆରବିଆଇ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ, ମହାସପ୍ତମୀ, ଦଶହରା, ଇଦ୍-ଇ-ମିଲାଦ ଭଳି ପର୍ବ ଗୁଡ଼ିକରେ ପଡ଼େ । ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ସମୟରେ ଏଟିଏମ୍ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ନଗଦ ​​ଅର୍ଥ ବଣ୍ଟନ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ତାଲିକା:

ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଶୁକ୍ରବାର – ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୪ ରବିବାର – ସାଧାରଣ ଛୁଟିଦିନ (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୮ ଗୁରୁବାର – ଚେଲୁମ୍ ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟିଦିନ (ଆଞ୍ଚଳିକ), ଅକ୍ଟୋବର ୧୦ ଶନିବାର-ସେକେଣ୍ଡ ଶନିବାର (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୧୧ ରବିବାର – ସାର୍ବଜନୀନ ଛୁଟିଦିନ (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ଶନିବାର – କତି ବିହୁ (ଆସାମ), ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରବିବାର- ସାଧାରଣ ଛୁଟିଦିନ (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ ଶୁକ୍ରବାର – ମହାସମ୍ପତ୍ତି ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟିଦିନ (ଅନେକ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ ଶନିବାର – ମହାସପ୍ତମୀ ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟିଦିନ (ଅନେକ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୨୫ ରବିବାର – ସର୍ବସାଧାରଣ ଛୁଟିଦିନ (ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ ସୋମବାର – ବିଜୟ ଦଶମୀ (ଅନେକ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ଗୁରୁବାର- ମିଲାଦ-ଇ-ସରିଫ ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟିଦିନ (ଆଞ୍ଚଳିକ), ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ଶୁକ୍ରବାର – ଇଦ୍-ଇ-ମିଲାଦ (ଅନେକ ରାଜ୍ୟ), ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ଶନିବାର – ମହର୍ଷି ଭାଲମିକି, ସର୍ଦ୍ଦାର ପଟେଲ ଜୟନ୍ତୀ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟିଦିନ (ଆଞ୍ଚଳିକ) ।

Bank Holidays in October: Banks to Remain Closed For 14 Days This Month
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.