ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଆଶା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଦାଦା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ବଢୁଛି ଆଶା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଦାଦା, bcci working towards starting ipl this year in empty stadium say dada, IPL 2020, Cricket, Sourav Ganguly, IPL, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍‌ ମ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆଶା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନର କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହୋଇପାରେ ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଏବାବଦରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନର ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି । ଗାଙ୍ଗୁଲି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତିକି, ଆମେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ଗୁଡିକ ଉପରେ ବିଚାରବିମର୍ଶ ଚାଲିଛି । ଖାଲିଥିବା ଷ୍ଟାଡିମୟମ ଗୁଡିକରେ ବି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରା ଯାଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ନେଇ ନେଇ ପ୍ରଶଂସକ, ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଟିମ୍‌, ଖେଳାଳି, ବ୍ରଡକାଷ୍ଟର, ପ୍ରାୟୋଜକ ମାନେ ସମସ୍ତେ ଉତ୍ସାହିତ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

ଖୁବଶୀଘ୍ର ବିସିସିଆଇ ତରଫରୁ ଆଇପିଏଲ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଜାରି ହୋଇଥିବା କରୋନା ସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ଅନିଶ୍ଚିତ କାଳ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଆୟୋଜନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖା ଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସୌରଭ ଦାଦାଙ୍କ ଏହି ସଙ୍କେତ ପରେ ଆଇପିଏଲ ହେବା ନେଇ ଏକ ନୂଆ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

BCCI President Sourav Ganguly IPL will start soon, we are preparing for this
BCCI President Sourav Ganguly | Google

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଏହି ବନ୍ଦ ଦ୍ୱାରରେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ସେମାନେ ଏହାର ସମ୍ଭାବନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମସ୍ତ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ୍ ଆଶା ଉପରେ କାମ କରୁଛି ବୋଲି ଚିଠିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଯଦିଓ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେବାର ଅଛି ।

ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେସନ୍ ପ୍ରୋସିସର୍ (SOP) ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବ BCCI

ଆଇପିଏଲ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ରେ ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡିଲା । ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇଲେ ହିଁ ଏହା ସମ୍ଭବ।

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି । ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ତାଲିମ ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ କ୍ରିକେଟ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେସନ୍ ପ୍ରୋସିସର୍ (SOP) ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଯାହାଫଳରେ ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଏହାର ମାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ । ”

IPL 2020 Should Be Played Before T20 World Cup
Google

ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ପଡିବ । ଆସନ୍ତା କ୍ରିକେଟ୍ ସିଜନ ରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛି । ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟ୍ ଏବଂ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ଚିନ୍ତା କରୁଛୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ ଘରୋଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରିବ । ”

ଆସନ୍ତା କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ଅଧିକ ସୂଚନା ସହିତ ଆସିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ବୋର୍ଡ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଯୋଡି ବିସିସିଆଇ ମୁକ୍ତ କରିଛି । ଆସୋସିଏସନ୍ ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଏବଂ ପାଣ୍ଠିର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଅନୁଦାନ ରାଶି ପାଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଅବଶିଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ସଙ୍ଗଠନର ପାଣ୍ଠି ଏବଂ ଅନୁଦାନ ମୁକ୍ତ କରିବ। ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.