IPL ୨୦୨୧:ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର କ୍ୟାପଟେନ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କ୍ୟାପଟେନସି ନେଇ କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା!

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ଟିମରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ,ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ଭଳି ସିନିୟର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୁବ ଅଧିନାୟକ ରିଷବ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଆଇପିଏଲର ଯୁବ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପନ୍ତ ଆଘାତ ଶ୍ରେୟସଙ୍କ ଆଗରେ ଦଳର ଧାର ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ମାନିବା କଥା କି ତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବି ବଦଳି ନାହିଁ କାରଣ ୱିକେଟକିପର ହେବା କାରଣରୁ ଅଧିନାୟକ ନ ହୋଇ ସତ୍ତ୍ୱେ ଫିଲିଣ୍ଡ ସଜେଇବାରେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତି।

Google

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚର ପୂର୍ବ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପନ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ତରଫରୁ ଜାରି ବୟାନରେ କହିଲେ,’ମୁଁ ଫିଲିଣ୍ଡ ସଜାଇବା ଓ ଦଳ ସହିତ ଜଡିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟକୁ ନେଇ ଶିଖର ଧାୱନ,ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନ ଓ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ସହ କଥା ହେଉଅଛି। ମୁଁ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଓ ଆମର ବୋଲିଂ କୋଚ ଜେମସ ହୋପଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କଥା ହେଉଅଛି। ଆମର ଦଳରେ ସିନିୟର ଓ ଜୁନିୟରଙ୍କର ଭଲ ଭାଗ ଅଛି ଓ ମତେ ଲାଗୁଛି କି ରିକି ପଟିଙ୍ଗଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆମେ ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ କିଛି ନୂଆ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବୁ।’

Google

ପନ୍ତ କହିଲେ,’ମୁଁ ଏହା ଭାବୁ ନାହିଁ କି ଏହା ଆଇପିଏଲରେ କ୍ୟାପଟେନ ରୂପରେ ମୋର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଅଟେ। ଜିନିଷକୁ ସରଳ କରି ରଖି ନିଜର ୧୦୦ % ଦେବାକୁ ଇଛା କରୁଛି। ୱିକେଟକିପର ହେବା କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷେତ୍ର ରକ୍ଷଣର ଭଲ ଅନୁମାନ ହୋଇଥାଏ ଓ ଅଧିନାୟକ ହେବା ଦ୍ୱାରା ମୁଁ ସିଧା ଚେଞ୍ଜ କରିପାରିବି।’

Google

ଏହା ମଧ୍ୟରେ କୋଚ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ କହିଲେ କି ଚେନ୍ନାଇ ଭଳି ଦଳ ସବୁବେଳେ କଡା ମୁକାବିଲା କରେ ଓ ନିଜର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଠାରୁ ସଠିକ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣରେ ଆଶା କରନ୍ତି। ସେ କହିଲେ,’ଯଦିଓ ଆମର ଦଳ ଟିକିଏ ଅଲଗା ଅଟେ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏକ ସମୂହ ଉପରେ ଭଲ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବା ଓ ଭଲ ପରିଣାମ ହାସଲ କରିବାର ଆଶା ଅଛି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ବିରୁଦ୍ଧ ମ୍ୟାଚ ଆମେ ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟେ ମ୍ୟାଚ ହିଁ ଅଟେ। ଆମକୁ ସଠିକ ଦୃଷ୍ଟି କୋଣ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ହେବ ଓ ଭଲ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବାକୁ ହେବ। ଚେନ୍ନାଇ ଆଇପିଏଲର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅଟେ। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଭଲ କ୍ୟାପଟେନ ଅଛନ୍ତି ଓ ଭଲ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ନିରନ୍ତରତା ରଖନ୍ତି।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *