IND VS ENG:ବେନ ଷ୍ଟୋକସ କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ। ଚାରିଆଡେ ହେଉଛି ଚର୍ଚ୍ଚା। ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକସ ଗୁରୁବାରକୁ କହିଲେ କି ଆକ୍ରାମକ ଭାବ ଯଦିଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ତାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ ମାତ୍ର ଏହା ଇଂଲଣ୍ଡର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ଫିଟ ବସୁ ନାହିଁ।ଷ୍ଟୋକସଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କର ଫିଲଡିଂ ସମୟରେ କିମ୍ବା ୱିକେଟର ଖୁସି ମନାଇବା ବେଳେ ଆକ୍ରାମକ ଭାବ ସମ୍ବଦ୍ଧରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା। ଷ୍ଟୋକସ ଭାରତୀୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ପୂର୍ବରୁ କହିଲେ,’ସବୁ ଦଳ ଓ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳୀ ମୈଦାନ ଉପରେ ବିଶେଷ ଭାବର ହାବ ଭାବ ଆପଣାନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ କି ତାଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ। ଗତ ଚାରି ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷରୁ ଏହି ଉପାୟ ଆମ ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପଯୋଗୀ ରହିନି।’

Google

ବେନ ଷ୍ଟୋକସ କହିଲେ,’ଆମେ ତାହା ଉପରେ ସ୍ଥିର ରହୁ ଯାହା ଆମ ପାଇଁ ସର୍ଵଶେଷ୍ଠ ଅଟେ ଓ ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆମ ଦଳ ଭଲ ଦଳ ହୁଏ। ସବୁ ଦଳର ନିଜର ଢଙ୍ଗ ରହିଛି।ଭାରତର ନିଜ ଢଙ୍ଗ ଅଛି ଓ ଆମର ନିଜର। ‘ଷ୍ଟୋକସକୁ ପଚରାଗଲା କି ସେ ଏକ ଭଲ କିମ୍ବା ଆକ୍ରାମକ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେ ଜବାବ ଦେଲେ,’ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ମୁଁ ଚାହେଁ କି ସେ ରନ ନ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆମ ନିମନ୍ତେ ଜମା ବି ଭଲ ହୋଇନଥାଏ।’

ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ଭୂମିକା ତୁଲାଉଛନ୍ତି ଷ୍ଟୋକସ: ଜୋ ରୁଟଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତରେ ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡରକୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପଡୁଛି। ଷ୍ଟୋକସ ଖୁଲାସା କଲେ କି ସେ ଏହି ନୂଆ ଭୂମିକା ପାଇଁ ନିଜ ମାନସିକତା ବଦଳାଇ ନାହାନ୍ତି। ସେ କହିଲେ,’ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ରୁଟଙ୍କ ଠାରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲି। ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ, ତୁମେ ଯେପରି ଖେଳୁଛ,ସେପରି ଖେଳିବା ନିୟମିତ ରଖିବାରେ ସମର୍ଥ ହୁଅ। ରୁଟଙ୍କର ଖେଳିବାର ନିଜ ଢଙ୍ଗ ଅଛି ଓ ଏହାର ଅର୍ଥ ଏହା ନୁହେଁ କି ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେହିଭଳି ଖେଳିବି। ‘ଷ୍ଟୋକସ କହିଲେ,’ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ମତେ ୧୦୦ଟି ବଲ ଖେଳିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ଯେବେକି ପ୍ରାୟ ମତେ ୬୦ ୭୦ଟି ଖେଳିବାକୁ ମିଳେ। ମୁଁ ବହୁତ ଅଧିକ ଚେଞ୍ଜ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହିଁ। ମତେ ବେଶେଷ ଭାବରେ ନିଜ ପାଳିର ଆରମ୍ଭରେ କିଛି ଅଲଗା ସ୍ଥିତିକୁ ଫେସ କରିବାକୁ ହୋଇପାରେ।’

Google

କହିଦେଉଛୁ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକସ ଏକ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡର ଦଳ ୩୧୮ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ପାଖାପାଖି ୨୫୧ରନରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲୀନ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ୬୬ ରନରେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ଭାରତ ଠୁ ହାରିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.