ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ୨ ମିଟର ଲମ୍ବାର ଚାଲାଣ ଓ ୪୨,୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା !

Bengaluru Arun kumar was fined Rs 42,500 2 meter long challan for 77 traffic rule violations, Nitidina, Traffic Rules, Fine, Challan

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଦୁଇ ମିଟର ଲମ୍ବର ଚାଲାଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ୭୭ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ୪୨,୫୦୦ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି । ଏକାଧିକ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ୪୨,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ଦୁଇ ମିଟରର ଚାଲାଣ ପାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଗାଡି ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

Bengaluru: Man leaves bike with cops after being asked to pay Rs 42,000 fine  - Daijiworld.com
Google

ଜଣେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଅରୁଣ କୁମାରଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲେ । ମାଡିଭାଲାର ବାସିନ୍ଦା ଅରୁଣ କୁମାର ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ମାମଲାରେ ୭୭ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିଲେ । ପେସାରେ ସେ ଜଣେ ପରିବା ବିକାଳୀ । ଅରୁଣ ପ୍ରାୟ ସମୟ ହେଲ୍‌ମେଣ୍ଟ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ । ଏମିତି ହେଲ୍‌ମେଣ୍ଟ ନ ପିନ୍ଧି ସେ ଅନେକ ଥର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ସେ ସମସ୍ତ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ଉପଲେ ଲମ୍ବା ଜୋରିମନା ଲାଗିଛି ।

ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଦୁଇ ମିଟର ଲମ୍ବର ଚାଲାଣ କରି କୁମାରଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଗାଡି କୁ ଜବତ କରିଛି । ତେବେ କୁମାର ଜରିମାନା ନଦେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ହରାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଡେକାନ୍ ହେରାଲ୍ଡ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

ଖବର ମୁତାବକ, କୁମାର ପ୍ରାୟ, ୨୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାରେ ପୁରୁଣା ସ୍କୁଟି କିଣିଥିଲେ । ଜରିମାନା ସ୍କୁଟିର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଦୁଇଗୁଣ ଅଧିକ ଥିବାରୁ ସେ ବିନା ଗାଡିରେ ଚାଲିଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ । ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଟ୍ରାଫିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାମଲା କୋର୍ଟକୁ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଗାଡିଟିକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ କୁମାରଙ୍କୁ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ କାହା ଉପରେ ଏତେ ପରିମାଣର ଜୋରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଜାନୁଆରୀରେ, ପୋର୍ସେ 911 ମାଲିକ ଆସୁଥିବା ଯାନକୁ ଫେରାଇବା ପାଇଁ ଆସୁଥିବା ଟିକସ, ସୁଧ ଏବଂ ଜରିମାନା ପାଇଁ ୨୭.୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ବୈଧ ଦଲିଲ ଅଭାବରୁ ଏବଂ ୨୦୧୭ ଠାରୁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିନା ଚାଲିବା ପାଇଁ କାରଟି ଜବରଦଖଲ କରାଯାଇଥିଲା ।

Habitual traffic offender caught in Bengaluru, fined Rs 15,400 for 71  violations
Google

ଅନ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଲିଗଡର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ କାର ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ । ପୀୟୁଷ ଭର୍ଶନି ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ହେଲମେଟ ନପିନ୍ଧିବାରୁ ଚାଲାଣ କାଟିବା ପରେ ସେ ନିଜ ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଗୁଜୁରାଟର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା ହେଲମେଟରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ଚଳାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜୋରିମାନା ଛାଡ ହୋଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକାଇଲା ସେତେବେଳେ ସେ ହେଲମେଟ ପିନ୍ଧି ନଥିଲେ ହେଲେ ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବହୁତ ବଡ ସେଥିପାଇଁ ହେଲମେଟରେ ଫିଟ୍ ହେଇପାରୁନି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଜାରରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଫିଟ୍ ହେଲା ପରି ହେଲମେଟ ଖୋଜି ପାଉନାହାଁନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *