କରୁଣ ଦୁଃଖ: ୨ ମାସର ଶିଶୁର ମା’ର ଜୀବନ ନେଇଗଲା କରୋନା । ମା’ ନାହିଁ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମି ପେଡନେକର କ୍ଷୀର ପାଇଁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ ।

Bhumi Pednekar asks for help for mother's milk for a 2 month old baby

କରୋନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଅନେକ ପରିବାରକୁ ଉଜାଡି ଦେଇଛି । କରୋନା ମହାମାରୀ କିଛି ପିଲାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବେସାହାରା ଏବଂ ଅନାଥ କରିଦେଇଛି । ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସେଲିବ୍ରେଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । ଏବେ ନିକଟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୂମି ପେଡନେକର ଦୁଇ ମାସର ଶିଶୁକୁ ମା’ର କ୍ଷୀର ଯୋଗାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ଲୋଡିଛନ୍ତି ।

Bhumi Pednekar's poignant appeal, sought for mother's 2-month-old baby
Google

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭୁମି ପେଡନେକର ଏହି କରୋନା ଅବଧିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଭୁମି, ଅନ୍ୟ କିଛି ବଲିଉଡ ତାରକାଙ୍କ ପରି ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣକ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ମା’କୁ ହରାଇଥିବା ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ମା’ର କ୍ଷୀରର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ ସେ ଏପରି ମାଆମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନାଥମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

୨ ମାସର ଶିଶୁକୁ ମା’ର କ୍ଷୀର ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଭୁମି ପେଡନେକର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଛୋଟ ପିଲାକୁ ସ୍ତନ୍ୟପାନ କରାଉଥିବା ମା ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମା’ କ୍ଷୀରର ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏପରି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦୁଗ୍ଧ ଫ୍ରିଜ୍ କରାଇ ପାରିବେ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏପରି ଅନାଥ ପିଲା ଦୁଗ୍ଧ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନ ହୁଅନ୍ତି ।

ଭୁମି ତାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ୱିଟର ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ୨ ମାସର ଶିଶୁ ପାଇଁ କ୍ଷୀରର ଆବଶ୍ୟକତା, ‘ଜଣେ ୨ ମାସର ଶିଶୁର ମା’ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ମା’ କ୍ଷୀର ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସ୍ତନ୍ୟପାନ କରାଉଥିବା ମାଆମାନେ ଯେଉଁମାନେ ସିଧା ଆଗକୁ ଆସି କ୍ଷୀରକୁ ଫ୍ରିଜ୍ କରିପାରିବେ ସେମାନେ କୋଲକାତା, ଦୁର୍ଗାପୁର, ବାଙ୍କୁରା, ବିଷ୍ଣୁପୁରରୁ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ କ୍ଷୀର ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବେ । ଏହି ଟୁଇଟ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଟ୍ୱିଟର ଜବାବରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ, ଏହିପରି ଯୋଗାଯୋଗ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରୁ ଏହିପରି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଭୁମି ପେଡନେକରଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦେଖିଲି ଯେ ମୋ ମା’ ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ନିଜକୁ କହିଥିଲି ଯେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମୁଁ ମୋର ସମୟ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବି । ଯଦି ଆମେ ସୁବିଧା ଏତେ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ଲୋକ ହୋଇ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉ, ତେବେ ଅନ୍ୟମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଥିବା ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ । ଦେଶର ନାଗରିକ ଭାବରେ ଆଗକୁ ଆସିବା ଏବଂ କିଛି କରିବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ଆମର ସାଥୀ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ ସାହାଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ‘

Mother of 2-month-old child dies from Corona, Bhumi Pednekar asks for help for mother's milk
Google

ତାଙ୍କ ଉଦ୍ୟମରେ କୋଭିଡ ୱାରିଅର୍ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ SOS କଲ୍ କରିବା ଭଲ ଅର୍ଥ । ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା । ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଉପରେ ଜିତିବୁ । ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପାଇଁ ଆମେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ପରସ୍ପରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଆମକୁ ନିରନ୍ତର ପରସ୍ପରର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *