ବଡ ଖବର: ପୁଣି ଫେରିଲା ରାତ୍ରି କାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁ, ଆଜିଠୁ ଏହି ଏହି ଜାଗାରେ ଲାଗିବ କର୍ଫ୍ୟୁ । ରାତି ୯ଟାରୁ ସକାଳ ୬ ଯାଏଁ ରହିବ କଟକଣା ।

Big news curfew will remain in this city from today restrictions will remain from 9 am to 6 am, Night Curfew, Nitidina

ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅହମ୍ମଦବାଦରେ ବି କର୍ଫ୍ୟୁର ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । ନୂଆ ଆଦେଶର ମୁତାବିକ ରାଜକୋଟ, ସୁରଟ, ବରୋଦାରେ ରହିବ କର୍ଫ୍ୟୁ, ରାତି ୯ଟାରୁ ସକାଳ ୬ ଯାଏଁ ସବୁ ଗତିବିଧି ଉପରେ ରହିବ କଟକଣା ।

Google

ଅହମ୍ମଦବାଦ ପରେ ଏବେ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ରାଜକୋଟ, ସୁରଟ ଏବଂ ବରୋଦାରେ ବି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗେଇବାର ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି କର୍ଫ୍ୟୁର ଅନୁସାରେ, ରାତି ୯ଟାରୁ ସକାଳ ୬ ଯାଏଁ କଟକଣା ଜାରି ରହିବ। ସରକାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କୋରନା ଭାଇରସ୍ ବଢୁଥିବା ମାମଲାକୁ ଦେଖି କରିଛନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟର ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ପଟେଲଙ୍କ ମୁତାବିକ,ଏହି କର୍ଫ୍ୟୁ ଆଜି ମାନେ ଶନିବାରକୁ ଲାଗୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଥିବା କୋରନା ଭାଇରସର ପ୍ରକୋପକୁ ନେଇ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମୋଡ଼ରେ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି। ବିତିଥିବା କିଛି ଦିନରେ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ମହାମାରୀକୁ ନେଇ କେତେ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପୁଣିଥରେ ଖୋଲିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଫେରାଇନେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ସରକାର କହିଥିଲେ କି ରାଜ୍ୟରେ ଆଗାମୀ ୨୩ ଡିସେମ୍ବରକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିଯିବ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଟାଳି ଦିଆଯାଇଛି । ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ନୂଆ ତାରିଖର ଘୋଷଣା କରିନାହାନ୍ତି ।

ସୁରଟ, ବରୋଦା, ରାଜକୋଟ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଗୁରୁବାରକୁ ଅହମ୍ମଦବାଦରେ ବି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗେଇବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ରାଜ୍ୟରେ ଦୀପାବଳିର ପର୍ବ ଯିବାପରେ କୋରନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ମାମଲାରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା ।

Google

ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦବାଦ ସହରରେ କୋରନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରସାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାରରୁ ନିଗମ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୭ ଘଣ୍ଟାର ସାପ୍ତାହିକ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗେଇବାକୁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଆଯାଇଛି । ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ରାଜୀବ କୁମାର ଗୁପ୍ତା କହିଲେ ଏହି ‘ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ’ରେ କେବଳ କ୍ଷୀର ଏବଂ ଔଷଧର ଦୋକାନ ହିଁ ଖୋଲା ରହିବ।

ଏହା ମଧ୍ୟରେ, ଏକ ବିଜ୍ଞାପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି କି ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ୨୩ ଡିସେମ୍ବରରୁ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାର ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଲେ କି ଅହମ୍ମଦବାଦ ସହରରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୯ରୁ କର୍ଫ୍ୟୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଯାହା ସୋମବାର ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ । ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟଅଧିକାରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ କାମ ଅହମ୍ମଦ ନଗର ପାଳିକାର କୋରନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟର ଦେଖାରେଖା କରିବା ଅଟେ ।

ଗୁପ୍ତା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ କି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦିନ ରାତି ୯ଟାରୁ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାତି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗିରହିବ। ଯଦିଓ ଏହାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ହିଁ ଗୁପ୍ତା କହିଲେ କି ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ସୋମବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂର୍ଣ୍ଣ ‘କର୍ଫ୍ୟୁ’ ଲାଗୁ ହେବ ।

Google

ରାଜ୍ୟରେ କୋରନା ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଲକ୍ଷର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଛୁଇଁବାର ପାଖାପାଖି ଅଛି । ଏଠାରେ ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଜର ଜୀବନ ହଜେଇସାରିଛନ୍ତି । କୋଭିଡ ୧୯ ଇଣ୍ଡିଆର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଅନୁସାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇସାରିଲାଣି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.