ବିଏମସି ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବଡ ବିଜୟ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବ ବିଏମସି । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କଣ କହିଛି ହାଇକୋର୍ଟ ।

BMC breaks Kangana Ranaut's office due to revenge have to compensate for the loss Bombay High Court

ବିଏମସି ବିବାଦକୁ ନେଇ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଏବଂ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଏମସି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ କଙ୍ଗନା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଜିତନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିର ବିଜୟ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ରର ବିଜୟ ଅଟେ ।

ପ୍ରତିଶୋଧ ହେତୁ ବିଏମସି କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭାଙ୍ଗିଛି, କ୍ଷତି ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ – ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ।

Kangana's big win in court against BMC, actress said - Democracy victory
Google

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ବିଏମସି ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଏବଂ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଶୁଣାଣି ସମୟରେ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ପ୍ରମାଣ ଯେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଏବଂ ବିଏମସି ଭୁଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଏହା ପରେ ବିଏମସିର ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ବିରୋଧରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନୋଟିସକୁ ମଧ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ଏକ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା କ୍ଷତିପୂରଣର ପରିମାଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରାଯାଇପାରିବ । ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ସଂଯମତା କରିବାକୁ କୋର୍ଟ କଙ୍ଗନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ରେ, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଏମସି ଏହାକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହାର ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟ ଏକ କୁତ୍ସିତ ଢଙ୍ଗରେ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଏମସି କଙ୍ଗନା ରାଣାଟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହିତ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ବିଏମସିକୁ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇବା ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା କୋର୍ଟରେ ସେମାନଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବେ ।

କଙ୍ଗନା ବିଜୟକୁ ସମଗ୍ର ଗଣତନ୍ତ୍ରର ବିଜୟ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ:

କୋର୍ଟଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କଙ୍ଗନା ବହୁତ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ଏହି ବିଜୟ ବିଷୟରେ ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ଲେଖିଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଜିତନ୍ତି, ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିର ବିଜୟ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ରର ବିଜୟ ଅଟେ । ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ, ଯେଉଁମାନେ ମୋତେ ସାହସ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହାର ଏକମାତ୍ର କାରଣ ହେଉଛି ତୁମେ ଜଣେ ଭିଲେନ୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲ, ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ହିରୋ ହୋଇଗଲି । ”

୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାର ଏକ ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା:

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ ଯେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ରେ ବିଏମସି କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାର ଏକ ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା । ବିଏମସିର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ କଙ୍ଗନା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବସେନା ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ତାଙ୍କ ବୟାନରେ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାର ଏକ ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହିତ କଙ୍ଗନାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ବିଏମସି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୧୪ ଟି “ଉଲ୍ଲଂଘନ” ର ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ କଙ୍ଗନା ବିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ବିରୋଧରେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ଏହା ଉପରେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ.ଜେ କୋଥାୱାଲା ଏବଂ ଆର.ଆଇ ଚାଗଲା ଏକ ବେଞ୍ଚ ଏହା ଉପରେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ନିୟମିତକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା:

ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମଗ୍ର ମାମଲାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ଏବଂ ବିବୃତ୍ତିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ନିବେଦନ ନୋଟିସକୁ ମଧ୍ୟ ଖାରଜ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ନିୟମିତକରଣ ପାଇଁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

BMC ने JCB मशीन से तोड़ा एक्ट्रेस का दफ्तर, कंगना बोलीं- याद रख बाबर, यह  मंदिर
Google
କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୪୦% ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା:

ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ ଯେ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ରେ ବିଏମସି ଏହାକୁ ବେଆଇନ ଘୋଷଣା କରି ମୁମ୍ବାଇରେ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା । ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ କଙ୍ଗନା ହାଇକୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ କୋର୍ଟ ବିଏମସି ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସୋଫା, ଚାନ୍ଦି ଏବଂ ଅନେକ ମୂଲ୍ୟବାନ ସମ୍ପତ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଏମସି କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ କ୍ଷତି ପାଇଁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

बदले की भावना में BMC ने तोड़ा कंगना का ऑफिस, भरे जुर्माना
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.