ପୁଣି ମନ କିଣିନେଲେ ସୋନୁ : ମୁମ୍ବାଇରୁ ୫୫ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ପଠାଇଲେ ଡେରାଡୁନ୍ ।

ପୁଣି ମନ କିଣିନେଲେ ସୋନୁ : ମୁମ୍ବାଇରୁ ୫୫ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ପଠାଇଲେ ଡେରାଡୁନ୍ ।, Sony sood again help to migrant labour to send them his house, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଲକଡାଉନରେ ଫସି ରହିଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବଲିଉଡ ତାରକା ସୋନୁ ସୁଦ ଲଗାତାର ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସିଥିବା ହଜାର ହଜାର ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ସେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ଲୋକଙ୍କ ମନା କିଣି ନେଇଛନ୍ତି । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ମୁମ୍ବାଇର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଛଡା କେରଳରେ ଫସି ରହିଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେ ବିମାନ ଯୋଗେ ଓଡିଶାକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋନୁ ଦେବଭୂମି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ମୁମ୍ବାଇରୁ ଡେରାଡୁନକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଡେରାଡୁନର ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଶ୍ରମିକ ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସି ରହିଥିଲେ । ସୋନୁ ଏ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ସୋନୁଙ୍କ ଏହି କାମ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସାରା ଦେଶ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି ।

Exclusive! We need to revive the hope in migrant workers that they ...
Google
୫୦ ଶ୍ରମିକ ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସି ରହିଥିଲେ ।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୫୦ ଶ୍ରମିକ ମୁମ୍ବାଇରେ ଫସି ରହିଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ସୋନୁ ଡେରାଡୁନକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଶ୍ରମିକ ବାଗେଶ୍ଵର ଅଞ୍ଚଳର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିଜ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଠାଇବା ପାଇଁ ସୋନୁ ଗାଡି ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି । ସୋନୁ ନିଜେ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଛାଡିବା ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଆସିଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୋନୁ ଟ୍ରେନରେ ୮୦୦ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ସବୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ସେ ନିଜେ ବହନ କରିଥିଲେ । ସୋନୁଙ୍କ ଏହି କାମ ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କର ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା ହେଉଛି । କେବଳ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ କାହିଁକି ସାରା ଦେଶ ଆଜି ସୋନୁଙ୍କ ଦିୱାନା ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ସୋନୁ ଯେଉଁଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି ତାହା ସତରେ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋନୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ନାମୀ କମ୍ପାନୀ ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଅଭିଯାନରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

Coronavirus in India: Bollywood actor Sonu Sood shares video of ...
Google

ସୋନୁ ସୁଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମେସିଆ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ସେ ଫସି ରହିଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଏକ ହେଲ୍ପଲାଇନ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ପୂର୍ବରୁ ବସ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କିଛି ଲୋକ ବିମାନ ଏବଂ ଟ୍ରେନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ।

୭୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ତାଲିକା ଅଛି

ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଏକ ଲମ୍ବା ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୭୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ତାଲିକା ଅଛି, ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଜଣ ନୁହେଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗୁଛନ୍ତି ।

ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସୋନୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେଉଁ ଦିନ ଆମେ ବସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ ପଠାଇଥିଲୁ ସେହି ଦିନଠାରୁ ମୋ ଫୋନ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବାଜୁଛି । ମୁଁ ଫୋନ୍ ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତା ହରାଇଲି, ତେଣୁ ମୁଁ ଟ୍ରୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ଆରମ୍ଭ କଲି । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଫୋନ୍ କଲ ର ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଆସିଛି । ୭୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଅପେକ୍ଷା ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଆମଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ।

View this post on Instagram

घर चलें❣️@goel.neeti

A post shared by Sonu Sood (@sonu_sood) on

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନିକଟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଆସୁଥିବା ଫୋନ୍ ଏବଂ ମେସେଜ୍ ର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ସେ ଅସମର୍ଥ ଥିବା ସବୁ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରୁନଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.