ଚାହଲଙ୍କ ବଡ଼ ଖୁଲାସା: କହିଲେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଙ୍ଗିଲା ମୋର ଏବଂ କୂଳଦୀପଙ୍କ ଯୋଡି । ଟିମରେ ମିଳୁନି ସ୍ଥାନ…

ଇଣ୍ଡିଆ ଟିମର ଦୁଇ ଷ୍ଟାର ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚାହଲ ଏବଂ କୂଳଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ସ୍ୱପ୍ନ ପରି ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଦୁଇ ଯାଦୁୟୀ ସ୍ପିନର ଭାରତ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟର ସୂତ୍ର ବନିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏବେ କାର ଉପଯୁକ୍ତ ଫର୍ମ ନଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ବାହାରେ ବସିବାକୁ ପଡୁଛି।

Google

ଚାହଲ ନିଜର ଜାଗା ପାଇଁ ଟିମରେ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ଏବଂ କୂଳଦୀପଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସ୍ୱପ୍ନ ହୋଇଯାଇଛି। ଯେବେ ଏହି ଦୁହିଁଙ୍କୁ ଏକା ସହ ଖେଳାଗଲା ନାହିଁ ସେବେ ଏମାନଙ୍କର ଫର୍ମରେ ଅବନତି ଘଟିଲା। ସ୍ପୋର୍ଟସତକରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ବୋଲର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚାହଲ ଏହାର ପଛର କାରଣ ଖୁଲାସା କରିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟାର ସ୍ପିନର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚାହଲ କହିଲେ କି ୨୦୧୮ ଯାଏ କୂଳଦୀପ ଏବଂ ଚାହଲ ଏକ ସାଙ୍ଗରେ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସୁଥିଲେ। କାରଣ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ଦଲରେ ଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇ ବୋଲର ବୋଲିଂ କରୁଥିଲେ ଯେବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଖେଳୁଥିଲେ। ହେଲେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଘାତ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବା ପରେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ନଜର ଆସିଲେ। ଏହା ପରଠୁ ସବୁକିଛି ଓଲଟି ଗଲା।

Google

ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୭ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସ୍ପିନର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ। ଜାଡେଜା ଖେଳୁଥିଲେ ଏବଂ କୂଳଦୀପ ଓ ଚାହଲଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସୁଥିଲେ।

ଚାହଲ କହିଲେ ଟିମ ବିଜୟ ହେବା ଦରକାର। ମୁଁ ଖେଳେ କି ନଖେଳେ। ଏଥିରେ ମୁଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛି। ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ ପୂର୍ବ ୬ ମାସ ପରେ ମୁଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ଖେଳିଥିଲି। ସେ କହିଲେ ମୋର ଆଶା ଥିଲା ଯେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିବି କାରଣ ନେଟସରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିବାର ନଜର ଆସୁଥିଲି।

Google

ଚାହଲ ନିଜର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୧ ଟି ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ ନାମିତ କରାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ୨୦୨୧ ଆଇପିଏଲ ଖେଳ କଥା କହିବା ତ ଚାହଲଙ୍କ ଖେଳ କିଛି ଖାସ ରହିନଥିଲା। ସେ ଏହି ସଂସ୍କରଣରେ ୪ଟି ୱିକେଟ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *