ପିଲା ଦିନର ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି ଏକ ସତ୍ୟ କାହାଣୀ !

ପିଲା ଦିନର ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି ଏକ ସତ୍ୟ କାହାଣୀ !, Childhood Unforgettable Story, Untold Story, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 2.0

ରାସ୍ତା ସହରର ପ୍ରତିଟି ଗଳି କନ୍ଦି ଠୁ ନେଇକି ବିଶ୍ୱର କୋଣ ଅନୁକୋଣ ଯାଏଁ ବିସ୍ତୃତ । ସେଇଥି ପାଇଁ ବୋଧେ କୁହା ଯାଏ ଯାତ୍ରା ସାରି ଯାଏ ରାସ୍ତା ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ କିଛି ରାସ୍ତା ଅତି ଆପଣାର । କେତେ ଯେ ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି , ପିଲାବେଳର ଚପଳାମୀ, କାହାର ଗୋଟିଏ ଝଲକ ମାତ୍ର ପାଇବା ପାଇଁ ଝରକାର ଫାଙ୍କ ରୁ ରାସ୍ତା କୁ ଚାହିଁ ରହିବାର ସେ ମଜା ଓ ଏମିତି ଅନେକ କିଛି ।

ଥରୁ ଟିଏ ଚିନ୍ତା କରି ଦେଖନ୍ତୁ ତ ? ଗୋଟିଏ ଅଜଣା ଜାଗା ରେ ବାଟ ବଣା ହାଇଗଲା ପରେ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଥିବା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ । ଆଉ ପୁଣି ବିଦେଶରୁ ଆସିଲା ପରେ ନିଜ ଘର କୁ ଲମ୍ବି ଯାଇ ଥିବା ସେ ପୁରୁଣା ରାସ୍ତ କୁ ଦେଖି ମନରେ ଉଠୁଥିବା ଖୁସିର ଢେଉ । କଣ ସେ ରାସ୍ତା ଆଜିବି ସେମିତି ଅଛି ନା ବଦଳି ସାରିଛି?

ନାଁ ମୋ ମନ କିନ୍ତୁ ମାନୁନି ! ଏ ରାସ୍ତା ହଉଛି ଅତି ସ୍ୱାର୍ଥପର, ବଡ ବିଚିତ୍ର । ଆମେ ସିନା ଖୋଜୁ ଥାଉ ଏ ରାସ୍ତା କୁ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତି ଥର ଆସିଲା ବେଳ କୁ ଏରାସ୍ତା ସତେ ଯେମିତି ବ୍ୟବହାର କରେ ସେ କେବେ ମତେ ଦେଖିନି କି ଜାଣିନି, “ପୂର୍ଣ୍ଣତଃ” ତା ପାଇଁ ଅଚିଂହା । ସତରେ କଣ ସେ ଭୁଲି ସାରିଛି ମୋ ପିଲା ବେଳର ମାଟି ଖେଳ ? ଧୂଳି ଧୂସରତ ହୋଇ ତ କୋଳରେ ବିତି ଥିବା ମୋର ଅମୁଲ୍ୟ ଶୈଶବ ?

କେତେ ସରାଗରେ ଏ ରାସ୍ତା ର ପ୍ରତିଟି ଛବି କୁ ହୃଦୟର ମାନସ ପଟ୍ଟରେ, କିନ୍ତୁ ଏଇ ରାସ୍ତା ଆଜି ଯେମିତି ପରହୋଇ ଯାଇଛି । ବର୍ଷ ବର୍ଷର ସେ ଅତୁଟ ସମ୍ପର୍କ କୁ ସତରେ କଣ ଭୁଲି ଯାଇନି ତ ? ଅଭିନେତା ନୁହେଁ ତ ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ କରିବାରେ ପାରଙ୍ଗମ । ମୋ ଜୀବନଟା ସତେ ଯେମିତି ତା ପାଇଁ ସାଜି ଯାଇଛି ଏକ ରଙ୍ଗମଂଚ । ଆଉ ଦର୍ଶକଙ୍କ କରତଳିରେ ସେ ବେଶ ଉତ୍ସାହିତ ଆଉ ନୂଆ ପ୍ରତିଶୃତି ନେଇ ଆହୁରି ଭଲ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସତେ ଯେମିତି ପ୍ରତିଜ୍ଞା ନେଇ ସାରିଛି ସେ ।

Sad alone boy
Google

କରତାଳି ଆଉ ଥରେ ବି ବାଜି ଥିଲା । ଏଥର କଉ ରଙ୍ଗମଂଚରେ ନୁହେଁ, ବାଜି ଥିଲା ମୋ ହୃଦୟ ଭିତରେ । ଯେତେବେଳେ ମୁ ଦେଖିଥିଲି ଏହି ରାସ୍ତା ଉପରେ ତାକୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ । ଭାବି ଥିଲି ମାନସ ପଟ୍ଟରେ ସେ ମାୟାବିନୀର ମନର କଥା । ସତେ ଯେମିତି ସେ କେବଳ ମୋର ଆଉ ମୁଁ ଖାଲି ତାର । ଏମିତି କିଛି ମିଛ ଆଶ୍ୱାସନା ଓ ପ୍ରତିଶୃତି କାହିଁକି କେଯାଣି ମୋ ହୃଦୟ କୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇ ଥିଲା । ନାନାବାୟା କଥାରୁ କ୍ରମସହ ମୁଁ ବଢି ଚାଲିଥିଲି ସେଇ ରଙ୍ଗୀନ ରାତିର ଝିଲମିଲ ସ୍ବପ୍ନ ନେଇ ତା ସାଥିରେ । କିନ୍ତୁ କେତେ ଝଡଝଞ୍ଜା ଆସିଲା ପରେ ବି ଦମ୍ଭ ଧରି ସାଉଁଟି ରଖି ଥିଲା ମତେ ତା ହୃଦୟ ଭିତରେ କାହିଁକି କେଯାଣି ?

ମୁଁ ହଜି ଯାଇଥିଲି ସେହି ମାୟାବିନୀ ର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ ଜାଲରେ । ଲୋକ ମୁଖରୁ ତାର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟର ପ୍ରଶଂସା ବାରି ହୋଇ ପଡୁଥାଏ । ନା କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଥାଏ ତାର ପାରିବ ପାଣିଆ କୁ ନେଇ ନା ହିଁ ଥାଏ କିଛି ଦ୍ଵିଧା । କିନ୍ତୁ, ସେଦିନ ଧାରା ପଡି ଯାଇ ଥିଲା ତାର ମିଛ ଅଭିନୟ ଓ ପାରିବ ପଣିଆ । ଯାହାର ମୁକ ସାକ୍ଷୀପାଲଟି ଥିଲୁ ମୁଁ ଓ ଏହି ରାସ୍ତା । ଝଡ ସଦୃଶ ଆମେ ଦୁହେଁ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇ ସାରିଥିଲୁ ଆଉ ନା ହିଁ ଦେଇ ପାରିଥିଲୁ ପ୍ରତ୍ୟୋତର ଆମେ କିଛି । ବୋଧ ହୁଅ ଏଇଥି ପାଇଁ ଆଜି ଏଇ ରାସ୍ତା ମତେ ହତାଦର କରି ଦେଇନି ତ?

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ । କେମିତି ଲାଗିଲା ଦୟାକରି କମେନ୍ଟ କରି ଜଣାନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *