ବଡ ଖବର: ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଜାଡେଜା ଆଉ ନାଁହାନ୍ତି । କରୋନା ନେଇଗଲା ଆଉ ଜଣେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଜୀବନ ।

Cricket Big news former Indian all-rounder Rajendrasinh Jadeja dies due to Covid-19

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଜାଡେଜା କରୋନା କାରଣରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହେତୁ ସମଗ୍ର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

Former Cricketer Rajendrasinh Jadeja Dies Due To Covid 19
Google

ସମଗ୍ର ଦେଶ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସହିତ ଲଢ଼ୁଛି । ଏହି ମହାମାରୀ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା କରିସାରିଲାଣି । ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ଜଗତରୁ ବଡ ଖବର ଆସୁଛି । ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା କରୋନା ଠାରୁ ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପୂର୍ବତନ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତଥା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (BCCI) ରେଫରି ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି । ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ (SCA) ରବିବାର ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ୬୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା ।

ଏସଆରସି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଅତୀତର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରିକେଟର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ଏସସିଏର ସମସ୍ତେ ଦୁଃଖିତ । ରବିବାର ସକାଳେ କୋଭିଡ -୧୯ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଡାହାଣହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଜାଡେଜା ଜଣେ ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଥିଲେ । ସେ ଯଥାକ୍ରମେ ୫୦ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ୧୩୪ ଏବଂ ୧୧ ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୧୩୪ ଏବଂ ୧୪ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉଭୟ ଫର୍ମାଟରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୫୩୬ଏବଂ ୧୦୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ଚୟନକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ପରିଚାଳକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି:

ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ୫୩ ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ, ୧୮ ତାଲିକା ଏ ଏବଂ ୩୪ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ବିସିସିଆଇର ଅଫିସିଆଲ୍ ରେଫରି ଥିଲେ । ସେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନର ଚୟନକର୍ତ୍ତା, ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଦଳର ପରିଚାଳକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ।

Former cricketer and BCCI referee Rajendrasinh Jadeja passes away due to COVID-19
Google

ବିସିସିଆଇର ପୂର୍ବତନ ତଥା ଏସସିଏ ସଚିବ ନିରଂଜନ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜା ଜଣେ ସ୍ତରୀୟ, ଶୈଳୀ, ନୈତିକତା ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ଦକ୍ଷତାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଥିଲେ । କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ଅବଦାନ ସର୍ବଦା ସ୍ମରଣୀୟ ରହିବ । ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଏସସିଏ ସଭାପତି ଜୟଦେବ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟର ଏକ ବଡ କ୍ଷତି । ମୁଁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିବା ସବୁଠାରୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସେ ଜଣେ ଥିଲେ । ମୁଁ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ଯେ ମୁଁ ଆମର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ, ପରିଚାଳକ ଏବଂ ଗାଇଡ୍ଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *