ବଡ ଖବର: ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ କୁ ବଡ ଝଟକା, ଆଇସିସି ଏହି ସମଯରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆଯୋଜନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ!

Cricket Big threat on IPL 2021 ICC does not want tournament to run till October 15 due to ICC T-20 World Cup

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୧ (IPL 2021) ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ରୁ ୟୁଏଇରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ରେ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳାଯିବ । ତେବେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଖବର ଆସୁଛି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ଆଇସିସିର ଆପତ୍ତି ରହିଛି । ଆଇସିସି ଚାହୁଁନାହିଁ ଯେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ର ଫାଇନାଲ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ରେ ଖେଳାଯାଉ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଆଇସିସି ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରୁ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି, ତେଣୁ ଯଦି ଆଇପିଏଲ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ହୁଏ, ତେବେ ଏହା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ ।

Big threat on IPL 2021, ICC does not want tournament to run till October 15!
Google

ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇସିସିର ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ‘T-20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିପରି ଚାଲିବ? ଆଇସିସି ଏହାକୁ କେବେବି ଅନୁମତି ଦେବ ନାହିଁ । ଏଥିସହ, T-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳୁଥିବା ଦଳ କାହିଁକି ସେମାନଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବେ? ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ବିସିସିଆଇ ଅକ୍ଟୋବର ୧୦ ଠାରୁ IPL 2021 କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଆଇସିସି ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ​​ଯେ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ଅକ୍ଟୋବର ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଏହାର ଫାଇନାଲ ନଭେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଖେଳାଯିବ ।

ଆଇସିସିର ଅସନ୍ତୋଷ ଖବର ପାଇବା ପରେ ବିସିସିଆଇର ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ କି? କିମ୍ବା ଆଇସିସି, ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ T-20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ କି? ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଯଦି ଆଇସିସି ବିସିସିଆଇକୁ ଅକ୍ଟୋବର ୧୦ ସୁଦ୍ଧା ଆଇପିଏଲ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ କହିବ, ତେବେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ । କାରଣ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଶେଷ କରିବାକୁ ୨୫ ଦିନର ୱିଣ୍ଡୋ ଦରକାର ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ପୂର୍ବରୁ କହିସାରିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ T-20 ବିଶ୍ୱକପ ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ସ୍ଥିତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟ ରହିଛି, ଯଦିଓ ବିସିସିଆଇ ଆଇସିସିରୁ କିଛି ସମୟ ମାଗିଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଖବର ରହିଛି ।

ICC T20 World Cup 2021: Countdown for tournament in India begins
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *