ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ବଡ ଖୁଲାସା: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଥିଲେ ଯୁବରାଜ ସିଂ । ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଗିଲ ।

Cricket Great disclosure of Shubman Gill Due to Yuvraj Singh he did well in Australia

ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଯୁବ ଓପନର୍ ହାରାହାରି ୫୧.୮ ରେ ୬ ଇନିଂସରେ ୨୫୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସଫଳତା ପଛରେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ହାତ ରହିଛି ବୋଲି ଗିଲ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

Great disclosure of Shubman Gill - Due to Yuvraj Singh, he did well in Australia
Google

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କେବଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଐତିହାସିକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଭବିଷ୍ୟତର କିଛି ତାରକାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପାଇଛି ଯେଉଁମାନେ ନିଜେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିପାରିବେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଯିଏକି ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ଦେଇଥିଲେ । ଗିଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ୬ ଇନିଂସରେ ହାରାହାରି ୫୧.୮ ରନରେଟରେ ୨୫୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ୯୧ ରନ ଜବରଦସ୍ତ ନକ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ଭଳି ବୋଲରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଦେଇଥିଲେ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏତେ ଭଲ ବୋଲରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଏପରି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସହିତ କିପରି ଖେଳିଲେ? ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବ ଓପନର୍ ଏହି କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଶୁବମାନ ଗିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ସହ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ଥିଲା ।

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଶୁବମାନ ଗିଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ସହ ଅଭ୍ୟାସ ଶିବିରରେ ବହୁତ ସମୟ ବିତାଇଥିଲି । କ୍ୟାମ୍ପ ସମୟରେ ସେ ମୋତେ ସର୍ଟ ବଲ୍ ଖେଳିବା ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ । ସେ ନିଜେ ମୋତେ ଶହ ଶହ ସର୍ଟ ବଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ବହୁତ ଲାଭ କରିଛି ।

India vs Australia: Yuvraj Singh prepared me to face chin music during  camp, reveals Shubman Gill - Sports News
Google

 

ବ୍ରିସବେନ ପିଚରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କିନ୍ତୁ ଯଦି ତାଙ୍କର ଏକ ଶତକ ହେଇଥାନ୍ତା ତେବେ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତେ । ଶୁଭମାନ ଗିଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି । ମୁଁ ଟିକିଏ ନର୍ଭସ ଥିଲି । ବ୍ରିସବେନରେ ଏକ ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ମୁଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଜୟରେ ସହଯୋଗ କରିଛି । ମୁଁ ଏହି ସିରିଜରୁ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିଲି ଏବଂ ମୁଁ ଜଣେ ଭଲ କ୍ରିକେଟର ହୋଇଗଲି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.