ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ବଡ ବୟାନ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଖେଳିବାକୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାର ନାହିଁ ।

Cricket Hardik Pandya is not entitled to play in Team India big statement from former Indian selector

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସରନଦୀପ ସିଂ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିବାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନର କମିଟିର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବୋଲିଂରେ ସହଯୋଗ ନକରନ୍ତି ତେବେ ସେ ଛୋଟ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବେ ଆଉ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର ନାହିଁ । ୨୦୧୯ ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବ୍ୟାକ ସର୍ଜରୀ କରିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ସେ ନିୟମିତ ବୋଲିଂ କରୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଦଳ ତାଙ୍କର ଅଲରାଉଣ୍ଡର କୌଶଳ ଲାଭ ପାଇପାରୁ ନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସରନଦୀପ ସିଂଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା । ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳରେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପୃଥି ସ୍ଵଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ ।

Hardik Pandya is not entitled to play in Team India, big statement from former Indian selector
Google

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ସରନଦୀପ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଅଣଦେଖା କରିବା ବୁଝି ପାରୁଛି । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରଠାରୁ ସେ ନିୟମିତ ବୋଲିଂ କରିନାହାଁନ୍ତି । ମୁଁ ଭାବୁଛି ତାଙ୍କୁ ଛୋଟ ଫର୍ମାଟରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାର ଅଂଶ ହେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ODI ରେ ୧୦ ଓଭର ଏବଂ ଟି -୨୦ ରେ ଚାରି ଓଭର କରିବାକୁ ପଡିବ । ସେ କେବଳ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ବୋଲିଂ ଦଳକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇ ନାହିଁ!

ସରଦୀପ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବୋଲିଂ ନକରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ କ୍ଷତି ହେବ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଏହା ଦଳର ସନ୍ତୁଳନକୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ସେହି କାରଣରୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଦଳରେ ଅତିରିକ୍ତ ବୋଲର ରଖିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାଫଳରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ବାଦ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆମେ ଦେଖିଛୁ । ଆମେ କେବଳ ପାଞ୍ଚଟି ବିକଳ୍ପ ସହିତ ବୋଲିଂରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଅକ୍ଷର ପଟେଲ, ଜାଡୁ (ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା) ରୂପରେ ଅନ୍ୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅଛନ୍ତି, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ମଧ୍ୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହୋଇପାରିବେ । ସେମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଯଦି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୋଲିଂ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହି ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ।

Hardik Pandya is not entitled to make a place in the Indian team due to the big statement of the former selector
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *