ICC T20 World Cup 2021: ଭାରତ ପାଖରୁ ଖସିଯିବ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ଆୟୋଜନ! ଜୁନ ୧ ରେ ଘୋଷଣା କରିବ ଆଇସିସି ।

Cricket ICC decide T20 World Cup 2021 host by India or any other place on June 1 know details

ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ । ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଅଧିକ ବଢୁଥିବା ହେତୁ ଆଇସିସି ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଆୟୋଜନ କରିପାରେ । ଅକ୍ଟୋବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ଆୟୋଜନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ହାତରୁ ଖସି ଯିବାକୁ ବସିଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନ୍ୟତ୍ର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଆଇସିସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ICC T20 World Cup 2021: India to host T20 World Cup, announced on June 1!
Google

ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ଆଇପିଏଲ୍ କୁ ମଧ୍ୟ ୨୯ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିବା ନିରାପଦ ନୁହେଁ । ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଆଇସିସି ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ କେଉଁଠାରେ ଆୟୋଜନ କରିବ?

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ୍ ୧ ରେ ଆଇସିସି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ର ସ୍ଥାନ ଘୋଷଣା କରାଯିବ । ୟୁଏଇରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି, ଯାହା ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ । କାରଣ ଭାରତର ଚାରିପାଖରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ବିଚଳିତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ।

ICC T20 World Cup 2021: India to host T20 World Cup, announced on June 1!
Google

ବିସିସିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ ଉପରେ ସମସ୍ତ ନଜର

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ମେ ୨୯ ରେ, ବିସିସିଆଇର ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଅଟେ । ଏହି ବୈଠକ ପରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ । ବିସିସିଆଇ ବୈଠକରେ ଭାରତରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ୯ ଟି ସ୍ଥାନ ଚୟନ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଚେନ୍ନାଇ, ଧର୍ମଶାଲା ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସହର କରୋନା ଦ୍ୱାରା ଗୁରୁତର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଗତ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *