ଆଇସିସି ODI ବୋଲିଂ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ: ବାଂଲାଦେଶର ଏହି ବୋଲର ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଅକ୍ତିଆର କଲେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ

Cricket ICC ODI Bowling Ranking Bangladesh's Mehdi Hasan overtook Bumrah reached second

ସର୍ବଶେଷ ଆଇସିସି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ବାଂଲାଦେଶ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ମେହେଦି ହାସନ ଏକ ବଡ଼ ଲାଭ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଆଇସିସି ODI ବୋଲିଂ ମାନ୍ୟତାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ସେ ଟପ୍-୨ ରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ତୃତୀୟ ବାଂଲାଦେଶୀ ବୋଲର ହୋଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ମେହେଦି ହାସନଙ୍କର ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା, ଯାହାକି ନୂତନ ମାନ୍ୟତାରେ ମଧ୍ୟ ଲାଭବାନ ହୋଇଛି । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଭାବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

Bangladesh off-spinner Mehdi Hasan second position in the Icc Bowling ODI Ranking
Google

ମେହେଦି ହାସନଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ୨୦୦୯ ରେ ନମ୍ବର -୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶୀ ବୋଲର ଏହି ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର ଅବଦୁଲ ରଜାକ ଦ୍ୱିତୀୟ ବାଂଲାଦେଶୀ ବୋଲର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୨ ଥିଲେ । ୨୦୧୦ ରେ ଆଇସିସି ବୋଲିଂ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ରଜାକ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବାଂଲାଦେଶୀ ବୋଲର ଟପ୍-୨ ରେ ପହଁଚି ନାହାଁନ୍ତି ।

ମେହେଦି ହାସନ ତିନୋଟି ଉପରକୁ ଆସିଛନ୍ତି:

ତିନୋଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠିବା ସହିତ ମେହେଦି ହାସନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଚାରିଟି ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ବୋଲ୍ଟ ଏବଂ ମେହେଡିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ମାତ୍ର ୧୨ ପଏଣ୍ଟ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ମୁଜିବ ଉର ରେହମାନ ତୃତୀୟ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମ୍ୟାଟ ହେନେରୀ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ବାଂଲାଦେଶ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ମଧ୍ୟ ୮ଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ଶୀର୍ଷ-୧୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଉଭୟ ODI ରେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ୩-୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ୯ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ତଳକୁ ଖସି ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ପହଞ୍ଚିଲେ:

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ବୋଲର ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର । ସେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ତଳକୁ ଖସିଛନ୍ତି । ସେ ଚତୁର୍ଥରୁ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଯାଇଛନ୍ତି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କାଗିସୋ ରାବାଡା ଷଷ୍ଠ, ଇଂଲଣ୍ଡର କ୍ରିସ୍ ୱୁକ୍ସ ସପ୍ତମ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଜୋସେ ହେଜଲୁଭଡ ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପାଟ କମିନ୍ସ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ମେ ୨୮ ହେଉଛି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ODI । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *