IND vs SA 3rd ODI: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଡବଲ୍ ଝଟକା, ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତକୁ ଦଣ୍ଡିତ କଲା ICC

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଯାତ୍ରା ଏକ ପରାଜୟ ସହିତ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । କେପଟାଉନରେ ଆୟୋଜକ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟ ତୃତୀୟ ODI ଜିତିଥିଲା । ଏହା ସହ ODI ସିରିଜ୍ ୩-୦ରେ ଜିତିଥିଲା । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପରାଜୟର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରି ନାହିଁ ପୁଣି ଆଇସିସି ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଦେଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ମନ୍ଥର ଓଭର ହାର ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଫି’ର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଜରିମାନା କରାଯାଇଛି । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଓଭର କମ୍ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଉପରେ ଏହି ପେନାଲ୍ଟି ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି ।

IND vs SA 3rd ODI: Double blow to Team India, ICC also sentenced after defeat
Google

ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇସିସି ଆଚରଣ ସଂହିତାର ଧାରା ୨.୨୨ ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବନିମ୍ନ ଓଭର ହାର ସହିତ ଜଡିତ ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ, ଯଦି ଦଳ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଓଭରର କୋଟା ପୂରଣ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଭର ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଫି’ର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜୋରିମାନା ହେବ । ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୨ ଓଭର କମ୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲା । ତେଣୁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ତାଙ୍କ ଭୁଲକୁ ଗ୍ରହଣ କରି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆଇସିସି ଜରିମାନା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ପୃଥକ ଅଧିକାରିକ ଶୁଣାଣି ହେବ ନାହିଁ ।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କେପଟାଉନରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ ୪୯.୫ ଓଭରରେ 287 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଇନ୍-ଫର୍ମ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଏକ ଚମତ୍କାର ୧୨୪ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ରସି ଭାନ୍ ଡେର୍ ଡୁସେନ୍ ୫୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ବିଜୟ ପାଇଁ ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ହାଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୪୯.୨ ଓଭରରେ ୨୮୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତ ପାଇଁ ୬୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ମଧ୍ୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

IND vs SA: Deepak Chahar Gives India A Lot More Says Rahul Dravid After ODI Series vs South Africa
Google

ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ:

ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଭାରତ ୨୧୦ ରନରେ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଦୀପକ ଚହର ଏକ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଜୟର ନିକଟତର କରିଥିଲେ । ସେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସହ ଅଷ୍ଟମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫୫ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡିଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ସଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ସେ ୪୮ ତମ ଓଭରରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ୨୭୮ ରନ୍ ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟମ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଲା ।

ଶେଷ ୨ ଓଭରରେ ଭାରତ ୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲା:

ଶେଷ ୧୨ ଟି ବଲରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ୮ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବୁମରା (୧୨) ଙ୍କ ଆଉଟ ପରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ (୨) ଏବଂ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣ ଦଳ ଜିତାଇ ପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୮୩ ରନ୍ ୪ ବଲ ବାକିଥାଇ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇ ମ୍ୟାଚକୁ ୪ ରନରେ ହରାଇଲା ଏବଂ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ୩-୦ ହାତ ଛାଡ କଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *