IND vs SA: ନା ବୋଲିଂରେ ନା ବ୍ୟାଟିଂରେ ସବୁ ଫେଲ, ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଫେଲ, ଜାଣନ୍ତୁ ଭାରତର ହରିବାର ୫ଟି ମୁଖ୍ୟ କାରଣ

Cricket IND vs SA team India lost 2nd ODI this is the 5 big reasons for India's defeat

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଭାରତୀୟ ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ହାରିଗଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବୋଲିଂରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଗତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନଥିଲା କିମ୍ବା ବ୍ୟାଟିଂରେ କୌଣସି ଚମତ୍କାର ମଧ୍ୟ ନଥିଲା । କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୀର ଥିଲା । ଯଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର କୌଣସି ସୁଯୋଗ ରହିଥାନ୍ତା, ତେବେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ଜିତି​ ସିରିଜରେ ୨-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ପାରଲରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପରାଜୟର ୫ ଟି କାରଣ ଆସନ୍ତୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ।

India vs South Africa 2nd ODI
Google

ଭାରତର ଟପ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଫଳ:

ଭାରତୀୟ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ପୁଣି ଥରେ ଆଶା ପୂରଣ କରିପରିନଥିଲା । ୨୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଶିଖର ଧାୱନ ଆଉଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ । ଓପନର୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ପଚାଶ ରନ୍ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସକୁ ବଢ଼ାଇ ପାରିନଥିଲେ । ସେ ୭୯ ବଲ ଖେଳି କେବଳ ୫୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାଲେ । ଟପ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବଡ଼ ସ୍କୋର ନକରିବାରୁ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ଉପରେ ଚାପ ବଢିଗଲା ।

ଉଭୟ ଆୟର୍ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ:

ରୀଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ୮୫ ରନର ଏକ ଦମଦାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦଳକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ୫ମ ଏବଂ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ପୁନର୍ବାର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ନିମ୍ନ ଅର୍ଡର ଉପରେ ଚାପ ବଢ଼ାଇ ଥିଲା । ଶର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର (୪୦) ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍ (୨୫) ନିମ୍ନ କ୍ରମରେ ଏକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଦଳକୁ ଭଲ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

IND vs SA: Neither pace in bowling, nor could the batting be amazing, captaincy too defensive
Google

ନୂଆ ବଲରେ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ବିଫଳ:

ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଆୟୋଜକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ରୋକି ପାରିନଥିଲେ । ବିଶେଷ କରି ନୂଆ ବଲରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନପାରିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ପରାଜୟର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସମ୍ପୂର୍ଣ ବିଫଳ ଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ୪ ଓଭରରେ ୪୦ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୨୮୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଯାହା ଯଦି ବି ଛୋଟ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ବଡ଼ ସ୍କୋର ବି ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ୧୦ ଓଭରରେ ୱିକେଟ୍ ନ ନେଇ ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ଚାପରେ ପଡ଼ିଥିଲା ।

ଏପରିକି ସ୍ପିନରମାନେ ଚମତ୍କାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ:

ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରିନଥିଲେ । ତାହା ମଧ୍ୟ, ଯେତେବେଳେ ପିଚ୍‌ରେ ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ଥିଲା । ୧୦ ଓଭରର ସ୍ପେଲରେ ଚହଲ ୪୭ ରନ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ପେଲରେ ୬୮ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସ୍ପିନରମାନେ ଭାରତ ପାଇଁ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର ସେଠି ଫେଲ ମାରିଲେ ।

IND vs SA: Neither pace in bowling, nor could the batter be amazing, captaincy too defensive
Google

କ୍ୟାପଟେନ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ନିଷ୍ପତ୍ତି:

କ୍ୟାପଟେନ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୱିକେଟ୍ ନେବାବେଳେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ବୋଲିଂରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ରାହୁଲ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆଇୟରଙ୍କ ବୋଲିଂ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ଏକ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା । ଲାଗୁଥିଲା ରାହୁଲ ତାଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଓଭର ବାହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ୱିକେଟ୍ ପଡିବା ପରେ ଭାରତ ଆଫ୍ରିକା ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.