IPL 2022: ଏହି ୨ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ହେବ ବଡ ବିଡିଂ! ଜଣେ ଧୁରନ୍ଧର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର

Cricket IPL 2022 Australian McDermott WI's Shepherd aim to put up a show ahead of auction

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନର୍ ବେନ୍ ମ୍ୟାକଡର୍ମଟ୍ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରୋମାରିଓ ଶେଫର୍ଡ଼ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୨ (ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨) ଚୁକ୍ତି କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଗତ ସିଜନରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବିଡ୍ କରିନଥିଲା । ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ ର ଚଳିତ ସିଜନରେ ମ୍ୟାକଡର୍ମଟ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଟି -୨୦ ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି (ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା) । ଅନ୍ୟପଟେ, ଶେଫର୍ଡ଼ ଟି -୨୦ ର ୨୦ ଇନିଂସରେ ୨୧ ଚୌକା ଓ ୨୧ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ଛକା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ମାରିଛନ୍ତି । ଏହି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ୩୬ ଇନିଂସରେ ୪୯ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

IPL 2022: Australian Ben McDermott and Romario Shepherd aim to put up a show ahead of auction

୨୭ ବର୍ଷୀୟ ବେନ୍ ମ୍ୟାକଡର୍ମଟ୍ ବିଗ୍ ବ୍ୟାସ୍ ଲିଗ୍ ର ଚଳିତ ସିଜନରେ ସର୍ବାଧିକ ୫୭୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେଟ ୧୫୩.୮୬ ରେ ରହିଥିଲା । ୧୭ ଟି T-20 ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏବଂ ୨ ଟି ODI ଖେଳିଥିବା ମ୍ୟାକଡର୍ମଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଡଟ୍ କମ୍ କୁ କହିଛନ୍ତି, “ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମରେ ବିଡିଂ ଉପରେ ମୁଁ କିଛି କରିପାରିବି ନାହିଁ, ଏହି ଦାୟୀତ୍ୱରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ।” ମୁଁ ଉତ୍ସାହିତ । ଏହା ସର୍ବଦା ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ସମୟ । ମୋର ମନେ ଅଛି ଗତ ବର୍ଷ ରେଲି ମେରେଡିଥଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ବିଡ୍ ଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଆମେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ କ୍ୟାରେଣ୍ଟିନ ସମୟରେ ହୋଟେଲ ରୁମରୁ ତାଙ୍କୁ ଦେଖୁଥିଲୁ ।

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଟି ଛକା

ଗତ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଯୋଡି ରିଲେ ମେରେଡିଥ (୮ କୋଟି ଟଙ୍କା) ଏବଂ ରିଚାର୍ଡସନ (୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ସହିତ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଚୁକ୍ତି ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିଥିଲେ । ଶେଫର୍ଡ଼ ରବିବାର ଦିନ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୨୮ ଟି ବଲରୁ ୪୪ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇନିଂସରେ ୫ ଛକା ଓ ୧ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ବୋଲିଂ ବେଳେ ଏକ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ।

West Indies all-rounder Romario Shepherd will play IPL 2022
Google

୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ:

ଶେଫର୍ଡ଼ କ୍ରିକିନଫୋଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋ ହାତରେ ଯାହା ଅଛି ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ।’ ନିଲାମ ପାଇଁ ଶେଫର୍ଡ଼ଙ୍କୁ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ତାଲିକାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି କେହି ଆଇପିଏଲ ଚୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହେବ । ମୁଁ ଏହା କହୁ ନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ ନାହିଁ । ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରେ, କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ । ମୁଁ କେବଳ ଖେଳ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଏ ।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ର ୪୧ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଶେଫର୍ଡ଼ ଏହି ବଡ ମେଗା ନିଲାମ ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଥର ଆଇପିଏଲରେ ୧୦ ଟି ଦଳ ଅଛି, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଫେବୃଆରୀ ୧୨ ଏବଂ ୧୩ ରେ ଏକ ବଡ ନିଲାମ ଆୟୋଜିତ ହେବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.