IND VS NZ: ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ରାହାଣେ ନେଟସରେ କରୁଛନ୍ତି ଦମଦାର ପ୍ରାକ୍ଟିସ, ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ସେ କ୍ୟାପଟେନ

କିଛି ସମୟରୁ କ୍ରିକେଟର ସବୁଠୁ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରେ ରନ କରିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଟିମର ଉପଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୨୫ ନଭେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ଏଠାକାର ବି କେ ସି ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ କରି ଝାଳ ବୁହାଉଛନ୍ତି।

Google

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହି ଘରୋଇ ସିରିଜ ରାହାଣେଙ୍କର ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ଯଦି ସେ ଏବେ ମଧ୍ୟ ରନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ତାଙ୍କ ଜାଗାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିପାରେ। ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତରେ ରାହାଣେ କାନପୁରରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିବେ।

ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମୁମ୍ବାଇରେ ୫ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଖେଳାଯିବ। ରାହାଣେ ପୂର୍ଵ ୧୫ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୨୪.୭୬ ର ଔସତରେ ମାତ୍ର ୬୪୪ ରନ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ଵ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ମେଲବର୍ଣ ଟେଷ୍ଟରେ ସୁନ୍ଦର ଶତକୀୟ ପାରି ଖେଳିବା ପରେ ସେ ଏବେ ଟେଷ୍ଟରେ ରନ କରିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି।

Google

ଟେଷ୍ଟ ଟିମର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ କ୍ରିକେଟ ସଂଘ ସୋମବାରକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅଭ୍ୟାସ ସିଜନରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ରାହାଣେଙ୍କ ଉପରେ ଥିଲା। ସେ ଦୁଇପ୍ରହରରେ ନେଟ ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ପହଁଚିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ଫେରିଥିବା ଅଫ ସ୍ପିନର ଜୟନ୍ତ ଯାଦବଙ୍କ ବଲରେ ସେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରାହାଣେ ବଲକୁ ସମ୍ଭାଳିବାର ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ପ୍ରେସର ବୋଲର ତୁଷାର ଦେଶପାଣ୍ଡେଙ୍କ ବଲରେ ମଧ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ।

Google

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ସିରିଜରେ ଉପଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଏହି ସିବିରକୁ ଅଭୟ କୁରୁବିଲା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଶୁଭମନ ଗିଲ ଓ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ମଧ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି।

ଅନୁଭବି ବୋଲର ଇସାନ୍ତ ଶର୍ମା ଓ ଯୁବ ବୋଲର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣା ମଧ୍ୟ ବୋଲିଙ୍ଗ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଅନେକେ ଖେଳାଳି ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଓ ଆଜି ୨ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝାଳ ବୁହାଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ କିଛି ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *