IND VS NZ: ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ଅଶ୍ୱିନୀ-ଅକ୍ସରଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାରେ କ୍ୱିୱି ବ୍ୟାଟ୍ସମାନ? ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ..

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅନୁଭବୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରସ ଟେଲର କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତାର ନିଜ ମାଟିରେ ଖେଳିବା ସବୁ ଟିମ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। କିନ୍ତୁ ସେ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଭାରତ ଓ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନ ହୋଇଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ୨୫ ନଭେମ୍ବରରୁ କାନପୂରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସିଡ୍ୟୁଲ ହୋଇଛି।

Google

ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଶ୍ୱଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ସିରିଜ ହେବ। ରସ ଟେଲର କହିଛନ୍ତି,”ନିଶ୍ଚିତ ରୂପରେ ଏହା ବଡ଼ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଏହା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ମୋର ମାନିବା ଅଟେକି ଭାରତ ସହ ତାର ମାଟିରେ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହ ବିଦେଶରେ ଖେଳିବା ସବୁଠୁ ବଡ଼ କଷ୍ଟକର ଅଟେ। ଏହି ସମୟରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ସବୁଠୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଟେ”। ଟେଲର ରବିବାରକୁ କହିଛନ୍ତି,”କିନ୍ତୁ ଟିମ ରୂପରେ ଆମେ ଏହା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ। ଆମେ ଜାଣିଛୁ ଆମେ ଅଣ୍ଡରଡଗ ଅଟୁ କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛୁ”।

ସେ କହିଛନ୍ତି,”ଯେବେବି ଆପଣ ଭାରତର ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖେଳିଥାନ୍ତି ଆପଣ ଅଣ୍ଡରଡଗ ରହିଥାନ୍ତି,ଆପଣ ନମ୍ବର ୧ ଟିମ ହେଲେ ମଧ୍ୟ”।ଅନୁଭବୀ ଟେଲର କହିଛନ୍ତି ଅଶ୍ୱିନୀ ଓ ଅକ୍ଷରଙ୍କୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜରେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବ। ଯେବେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲାଲି ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କଣ ଯୋଜନା ଅଛି ସେ କହିଥିଲେ,”ମୁଁ ଆମ ରଣନୀତି ବିଷୟରେ କହିପାରିବିନି। ମୁଁ ଜାଣିନାହିଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ କେଉଁ ଖେଳାଳି ଖେଳାଇବା କିନ୍ତୁ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ”।

Google

ସେ କହିଛନ୍ତି,”ସେ ତିନୋଟି ସ୍ପିନର ଓହ୍ଲାଇବା କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ପିନର ଓ ଅଶ୍ୱିନୀ ନିଶ୍ଚିତ ରୂପରେ ଏଥିରୁ ଜଣେ ହେବେ। ସେ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି ଓ ଖାସ କରି ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ। ଏହି ସିରିଜ କିପରି ଯିବ ଆମେ ତାଙ୍କୁ କିପରି ଖେଳିବୁ ଏହା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ହେବ”।

ଏହା ସହିତ ସେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଭାରତର ପ୍ରେସ ଆକ୍ରମଣଠୁ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି। ଟେଲର କହିଛନ୍ତି,”ନୂଆ ବଲର ରିଭର୍ସ ସୁଇଙ୍ଗ ସହ ପ୍ରେସ ବଲ ସର୍ଵଦା ମୁଖ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସ୍ପିନ ସର୍ଵଦା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ। ଯଦି ଆମେ କେବଳ ସ୍ପିନକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେବା ତେବେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ”।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *