କଟକକୁ ଫେରିଲା ମ୍ୟାଚ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଘୋଷଣା ହେଲା ସିରିଜ!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଭାରତୀୟ ଟିମ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସହ ସିରିଜ ଖେଳିବାର ଅଛି। ବିସିସିଆଇ ଶନିବାରକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ ପାଇଁ ସିଡ୍ୟୁଲ ଜାରି କରିଛି। ସିରିଜର ଆରମ୍ଭ ୬ ଜୁନରୁ ହେବ ଓ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖେଳାଯିବ। ଆଇପିଏଲ ପରେ ଏହା ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ସିରିଜ ହେବାର ଅଛି।

Google

ବିସିସିଆଇ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜର ସେଡ୍ୟୁଲ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ର ଫାଇନାଲ ୨୯ ମଇକୁ ହେବ ଯାହା ପରେ ଏହି ସିରିଜ ଖେଳଯିବ। ୫ ଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜର ଆରମ୍ଭ ଦିଲ୍ଲୀର ଅରୁଣ ଜେଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ହେବ। ବାକି ମ୍ୟାଚ କଟକ, ବିଶାଖାପାଟଣା,ରାଜକୋଟ ଓ ବାଙ୍ଗଲୋରରେ ଖେଳାଯିବ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ବର୍ଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଏହି ସିରିଜରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବ ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ର ଆୟୋଜନ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ହେବ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜର ପୁରା ସିଡ୍ୟୁଲ:

ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ୬ ଜୁନ ଗୁରୁବାରକୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ
ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ୧୨ ଜୁନ ରବିବାରକୁ କଟକରେ
ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ ୧୪ ଜୁନ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ବିଶାଖାପାଟଣାରେ
ଚତ୍ରୁର୍ଥ ଟି-୨୦ ୧୭ ଜୁନ ଶୁକ୍ରବାରକୁ ରାଜକୋଟରେ
ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ ୧୯ ଜୁନ ରବିବାରକୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ହେବାର ଅଛି।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି ସତ। ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ନଜର ଆରମ୍ଭ ୭ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ପୁରା ଆଶା ଅଛିକି ଏହି ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିବେ। କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇପାରେ। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆଗକୁ ଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ଟିମ ପୁରା ଦମର ସହିତ ଖେଳିବ। ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଟି ନଟରାଜନ ଓ ୱାସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଟିମକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *