କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡିକକଙ୍କ ପରେ ଟେଷ୍ଟରୁ ଅବସର ନେବେ କି ଜୋସ ବଟଲର? କହିଲେ କିଛି ଏମିତି! ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଆସେସ ସିରିଜରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡର ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଜୋସ ବଟଲରଙ୍କର ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାର କୌଣସି ଇଚ୍ଛା ନାହିଁ ଓ ସେ ଟେଷ୍ଟରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କ୍ୱିଣ୍ଟନ ଡିକକଙ୍କର ଅବସର ନେବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାସ କରିଛନ୍ତି।

Google

ଏହି ସମୟରେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ବଟଲର ଆସେସ ସିରିଜରେ ତିନୋଟି ଯାକ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାତ୍ର ୧୯.୨୦ ଔସତରେ ରନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମଲବର୍ଣରେ ହୋଇଥିବା ବକ୍ସିଙ୍ଗ ଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ହିଟ ୱିକେଟ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ଓ ସେ କିଛି କ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଛାଡିଛନ୍ତି। ବଟଲର ୫ ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଆସେସ ସିରିଜର ଚତ୍ରୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ତିନୋଟି ଯାକ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଇଏସପିଏସ କ୍ରିକଇନ୍ଫୋ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କହିଛନ୍ତି,”ନିଶ୍ଚିତ ରୂପରେ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ମହତ୍ତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ମତେ ନିଜ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ସପୋର୍ଟ ମିଳିଛି ଯିଏକି ମତେ ଓ ମୋର କ୍ୟାରିଅରର ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି ଓ ଏହା ପାଇଁ ବହୁତ ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆଗକୁ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ମୋ ଇଛା ସେହିପରି ରହିଥାଏ”।

Google
ଆସେସ ସିରିଜରେ ନିଜର ଓ ଟିମର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଦୁଃଖୀତ:ବଟଲର:

ବଟଲର ଆସେସ ସିରିଜରେ ନିଜର ଓ ଟିମର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ବହୁତ ନିରାଶ ଅଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ମିଳିଥିବା ପରାଜୟ ବହୁତ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପୁର୍ଣ ଥିଲା। ବ୍ରେସବେନରେ ୯ ୱିକେଟ, ଏଡିଲେଡ଼ରେ ୨୭୫ ରନ ଓ ମେଲବର୍ଣରେ ଗୋଟେ ପାରି ଓ ୧୪ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପୂର୍ଵ ୨୩ ରୁ ୧୮ ମ୍ୟାଚ ହାରିଛି। ଶେଷ ୧୩ ରୁ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଛି ଇଂଲଣ୍ଡ। ଏଥିରୁ ପ୍ରାୟ ଜଣାପଡିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗ୍ରସ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ କେତେ ଚାଲେଞ୍ଜ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି।

“ଆମେ କଠିନ ସଂଘର୍ଷ କରିନାହୁଁ”:ବଟଲର ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି,”ଯେଉଁ ଅବସ୍ଥାରେ ଆମେ ଅଛୁ ଏଥିରେ ନିରାଶ ଅଧିକ ଅଟେ। ଆମେ ସେହିପରି ଖେଳ ଦେଖାଇପାରିନାହୁଁ ଯେଉଁପରି ଗ୍ରସ୍ତ ଆରମ୍ଭରୁ ଆଶା କରିଥିଲୁ। ଆମେ ଟିମ ରୂପରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରୁନାହୁଁ। ଆମେ ସିରିଜକୁ ୦-୫ ରେ ହାରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ ତେଣୁ ପୁରା ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ।

Google

“ଡିକକଙ୍କ ଫଇସଲାରେ ନିରାଶ ହେଲି”:ଡିକକଙ୍କ ୨୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଟେଷ୍ଟରୁ ଅବସର ନେବା ଫଇସଲା ବିଷୟରେ ପଚରାଯିବାରୁ ବଟଲର କହିଥିଲେ ମୁଁ ଏଥିରେ ବହୁତ ନିରାଶ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫଇସଲାର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ କରୁଛି।

ବଟଲର କହିଛନ୍ତି,”ଏହା ବଟଲରଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ସ୍ଥିତି ଅଟେ। କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ ଓ ତାଙ୍କର ପ୍ରସଂସକ ରୂପରେ ମୁଁ ଏଥିରେ ନିରାଶ କି ତାଙ୍କର ଏପରି ସ୍ଥିତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ, କିପିଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାଏ। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କ କମି ଟେଷ୍ଟରେ ଦେଖାଯିବ। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ନିଜେ ସଠିକ ଫଇସଲା ନେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରୁଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *