ହରଭଜନ ସିଂ ନେବେ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର? ହେବେ IPL ଟିମର ମେଣ୍ଟର! ଜୋର ଧରିଲା ଖବର, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ଭାରତର ପୂର୍ଵ ଅଫ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂହ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମୀୟର ଲିଗର ଏକ ବଡ଼ ଟିମର ସହଯୋଗୀ ଷ୍ଟାପର ମୁଖ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ନିଜର ଆସିପାରନ୍ତି। ପୂର୍ଵ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ଭାଗରେ ୪୧ ବର୍ଷୀୟ ହରଭଜନ ସିଂହ କେକେଆର ପଟୁ କିଛି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିଲେ। ଆଶା କରାଯାଉଛିକି ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ସେ ଆଇପିଏଲରୁ ମଧ୍ୟ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବେ। ଏହା ପରେ ସେ କୌଣସି ଟିମର ସଦସ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି।

Google

ଆଇପିଏଲର ଏକ ସୂତ୍ର ନାମ ନକହି ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି,”ଏହି ଭୂମିକା ମେଣ୍ଟର ,ମାର୍ଗଦର୍ଶକ ରୂପରେ ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଯେଉଁ ଟିମ ସହିତ କଥାହେଉଛନ୍ତି ସେ ତାଙ୍କ ଅନୁଭବର ବ୍ୟବହାର କରିପାରନ୍ତି। ସେ ନିଲାମୀରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଛିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଟିମକୁ ସହଯୋଗ କରିପାରନ୍ତି”।

ହରଭଜନ ସବୁବେଳେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କର ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି:

ହରହଜନ ସବୁବେଳେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିବାରେ ରୁଚି ରଖିଥାନ୍ତି। ଲଗାତର ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପଟୁ ଖେଳିଥିଲେ ଓ ଏହି ଦାଇତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ। ପୂର୍ଵ ବର୍ଷ କେକେଆର ସହ ରହିବା ସମୟରେ ସେ ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଖୁଲାସା କରି ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କହିଛନ୍ତିକି ହରଭଜନ ମ୍ୟାଚ ନଖେଳି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ କି ବରୁଣ ସଫଳ ରହିବେ।

Google
ହରଭଜନ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଅବସରର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି:

ଏପରିକି ପୂର୍ଵ ବର୍ଷ କେକେଆରର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ବ୍ରେଣ୍ଡନ ମକାଲମ ଓ ଅଧିନାୟକ ଇୟୋନ ମୋର୍ଗନ ମଧ୍ୟ ଟିମ ଚୟନରେ ହରଭଜନଙ୍କ ରାୟ ମାଗିଥିଲେ। ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି,”ହରଭଜନ ଜଲ୍ଦି ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି।ଗୋଟେ ଟିମ ସହିତ ସେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ଓ ଜୋଡି ରହିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ସେ ଏହି ବିଷୟରେ ଅଧିକ କଥାହେବେ”।

Google
ହରଭଜନ ସିଂହଙ୍କର କ୍ୟାରିଅର:

କହିରଖିବୁକୁ ହରଭଜନ ସିଂହ ନିଜ କ୍ୟାରିଅରରେ ୧୦୩ ଟେଷ୍ଟ, ୨୩୬ ଏକଦିବସିୟ ଓ ୨୮ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମରେ ୪୧୭ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ ଅଛି। ସେହିପରି ଏକଦିବସିୟରେ ସେ ୨୬୯ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ଓ ଟି-୨୦ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲରେ ସେ ୨୫ ୱିକେଟ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଭାରତୀୟ ୨୦୦୭ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ଟିମ ଓ ୨୦୧୧ ଏକଦିବସିୟ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ଟିମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସେ ୧୯୯୮ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅକ୍ସନକୁ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିଲା ଓ ସେ ପୁଣି ୨୦୦୧ରେ ଫେରିଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *