ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳି ନାହାନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ! ଏହି ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଘାତ ପରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରୁ ଯେଉଁଭଳି ଫେରିଛନ୍ତି ସେ ବଡ଼ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ୨୮ ଅଗଷ୍ଟରୁ ୟୁଏଇରେ ଟି-୨୦ ଏସିଆ କପ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଠି ୨୮ ଅଗଷ୍ଟକୁ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ ହେବାର ଅଛି। ଏହା ପରେ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ହେବାର ଅଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ଵ ପେସର ଜାଭେଦ କହିଛନ୍ତି ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ବଡ଼ ଅନ୍ତର ହୋଇପାରନ୍ତି। କହିରଖିବୁକି ପୂର୍ଵ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହେବାର ଅଛି।

Google

ଜାଭେଦ ପାଖ ଟିଭି ସହ କଥା ହୋଇ କହିଛନ୍ତି,”ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ। ଅଟେ କାରଣ ଏବେବି ଭାରତ ପାଖରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ଅନୁଭବ ଅଛି। ଯଦି ରୋହିତ ଲୟରେ ଆସିଗଲେ ସେ ଏକାକୀ ଭାରତକୁ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇବାରେ ସକ୍ଷମ। ସେହିପରି ଫକର ଜମାନ ସହ ଅଟେ ସେ ମଧ୍ୟ ଲୟରେ ରହିଲେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏକାକୀ ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମିଡ଼ିଲ ଅର୍ଡରରେ ବଡ଼ ଅନ୍ତର ଅଛି ଓ ତାଙ୍କ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର ଅଟନ୍ତି। ଏହାର ବଡ଼ କାରଣ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଭଳି ଅଲରାଉଣ୍ଡରେ ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଏସିଆ କପରେ ଅନ୍ତର ପକାଇପାରନ୍ତି”।

ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତରେ ଟିମକୁ ମିଳିଥିଲା ପରାଜୟ:

ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସେହି ଭାରତୀୟ ଟିମର ଅଂଶଥିଲେ ଯିଏକି ପୂର୍ଵ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ହାରିଥିଲା। ସେବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କେବଳ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରୂପରେ ଖେଳୁଥିଲେ ଓ ଭାରତ ୬ ନମ୍ବର ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାରେ ଥିଲା। ସେବେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ପହଁଞ୍ଚିପାରିନଥିଲା। ଏହା ପରେ ହାର୍ଦିକ ନିଜକୁ ଉପଲବ୍ଧ ରଖିଲେ ନାହିଁ ଓ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ଫେରିଲେ।

Google

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ରୁ ସେ ସୁନ୍ଦର ଫର୍ମରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି। ଏସିଆ କପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ ଗ୍ରୁପ ରାଉଣ୍ଡ ଛଡା ସୁପର-୪ରେ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହେବାର ଅଛି। ଫାଇନାଲ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଟିମକି ଏକା ଗ୍ରୁପରେ ରଖାଯାଇଛି।

ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ କ୍ୟାପଟେନସିରେ ଗୁଜରାଟ IPL 2022 ର ଚମ୍ପିୟନ ଟିମ ବନିଥିଲା। ତେବେ ସେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଭାରତର କ୍ୟାପଟେନ ବି ହୋଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *