T20 Rankings: ବିରାଟ କୋହଲି ଅଧିନାୟକ ଛାଡ଼ୁ ଛାଡ଼ୁ ଟପ୍ ୧୦ ରୁ ହେଲେ ବାହାର, ରୋହିତ ଏବଂ ରାହୁଲ୍ ଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଫାଇଦା

ଭାରତର ଓପନର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ବୁଧବାରକୁ ଜାରି ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗସରେ ୧ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୫ ମ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ସେହି ପରି ମଧ୍ୟକ୍ରମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୨୪ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୫୯ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଥିବା ବିରାଟ କୋହଲି ଟପ-୧୦ ରୁ ବାହାରିଯାଇଛନ୍ତି ଓ ୧୧ ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଖାତାରେ ୬୫୭ ପଏଣ୍ଟ ଅଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମ ବଙ୍ଗଳାଦେଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ରନ କରିପାରିନାହାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପଡିନି ଓ ସେ ୮୦୯ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

Google

ପାକିସ୍ତାନର ୱିକେଟ କିପର ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ଗୋଟେ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ଚତ୍ରୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ରିଜୱାନ ବଙ୍ଗଳାଦେଶ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ୯୦ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ଗୋଟେ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ସିରିଜକୁ ୩-୦ରେ ଜିତିଛି। ରାହୁଲ ରିଜୱାନଙ୍କ ଠୁ ମାତ୍ର ୬ ଅଙ୍କ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ୮୦ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜକୁ ଭାରତ ୩-୦ରେ ଜିତିଯାଇଛି।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ୫୩ ର ଔସତ ରେଟ ଓ ୧୫୪ର ଷ୍ଟାଇକ ରେଟରେ ୧୫୯ ରନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ତିନୋଟିରୁ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ମାରିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ ଦି ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ରହିଛନ୍ତି ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନରେ:

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମାର୍ଟିନ ଗପଟିଲ ଏହି ସିରିଜରେ ୧୫୨ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ୩ ଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୧୦ ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ବୋଲିଙ୍ଗ ରାଙ୍କିଙ୍ଗସରେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୪ ଟି ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ବୋଲର ମିଚେଲ ସେଣ୍ଟନର ୨୩ ରୁ ୧୩ ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏହି ସିରିଜରେ ୩ ଟି ୱିକେଟ ନେଇ ୧୯ ତମ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚି ଯାଇଛନ୍ତି। ଦୀପକ ଚାହାର ୧୯ ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠି ୪୦ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି।

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *