IND vs SA: ଉପ ଅଧିନାୟକ ପଦ ମିଳିବା ପରେ ଚମକିଲେ ରାହୁଲ, ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକାରେ ଶତକ ମାରି ରଚିଲେ ଇତିହାସ

Cricket News IND vs SA KL Rahul plays big innings as he gets vice-captaincy hits first century in South Africa

ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ସେଂଚୁରିଆନରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ପାରିରେ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ସୁନ୍ଦର ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ସେ ୨୧୮ ବଲରେ ନିଜର ଶତକ ପୁରା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ରାହୁଲଙ୍କର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ପ୍ରଥମ ଓ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିଅରର ୭ ମ ଶତକ ଅଟେ। ଏହି ପାରିରେ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ୧୪ ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟେ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତରେ ରାହୁଲ ଓ ମୟଙ୍କଙ୍କୁ ଓପନିଙ୍ଗ କରିବାର ମୌକା ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ଦୁଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୧୧୭ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ। ଏହି ସ୍କୋରରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ ୬୦ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତୀୟ ଯୋଡି ଶତକିୟ ପାର୍ଟନରସିପ କରିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୦ରେ ଗୌତର ଗମ୍ଭୀର ଓ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ଵାଗ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୧୩୭ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ।

Twitter Reactions: Splendid KL Rahul brings up his 7th Test ton in Centurion
Google

କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କର ଏହି ପାରି ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖାସ କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଜାଗାରେ ଟିମର ଉପଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି ଓ ଏହି ଦାୟୀତ୍ୱ ମିଳିବା ପରେ ସେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସୁନ୍ଦର ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମଧ୍ୟ ଚୌକା ମାରି ପୁରା କରିଥିଲେ।

କେ ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କର ଏହା ଏହି ବର୍ଷ ଟେଷ୍ଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକ ଅଟେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲର୍ଡ଼ସରେ ୧୨୯ ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଟେଷ୍ଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଶତକ ମାରିଥିବା ୧୦ ତମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ବର୍ଷ ୨୦୧୮ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଶତକ ମାରିଥିଲେ। ସେବେ ବିରାଟ ସେଂଚୁରିଆନରେ ୧୫୩ ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭାରତ ସେହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିପାରିନଥିଲା। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୫ ଟି ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି।ଏହା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଦୁଇଟି ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରବୀଣ ଆମରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ମାରିଥିଲେ।

IND vs SA: KL Rahul
Google

କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଓପନର ରୂପରେ ସେନା ଦେଶ ମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ଦକ୍ଷୀଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଏହା ଚତ୍ରୁର୍ଥ ଶତକ ଅଟେ।ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୮ ଶତକ ସୁନୀଲ ଗଭାସ୍କରଙ୍କ ନାମରେ ଅଛି। ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ଵାଗ, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିନୁ ମାଂଙ୍କଡ଼ ୩-୩ଟି ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *