IND vs SA: କେପଟାଉନ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଏଲଗର ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ! କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା, ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବ୍ୟୁରୋ ନ୍ୟୁଜ: ଡିନ ଏଲଗରଙ୍କ ଅନୁସାରେ ବାଂଡ଼ରର୍ସରେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମିଳିଥିବା ବିଜୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ସଠିକ ଦିଗରେ ଉଠାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଅଟେ। ଏଲଗର କହିଛନ୍ତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରେ ଏବେ କେପଟାଉନ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ ରଣନୀତିରେ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବନାହିଁ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୧୩ ରନରେ ହାରିବା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜିତିବା ଦ୍ଵାରା ଏବେ ସିରିଜ ୧-୧ରେ ବରାବରୀ ହୋଇଯାଇଛି।

Google

ସ୍ପୋର୍ଟ ୨୪ ଏଲଗରଙ୍କ ତରଫରୁ କହିଛନ୍ତି,”ଏହା ସକାରାତ୍ମକ ପଦକ୍ଷେପ ଅଟେ ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଓ ସଠିକ ଦିଗରେ ଉଠାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଅଟେ। ଆମକୁ ଆହୁରି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜପୁର୍ଣ ମ୍ୟାଚର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ଏଥିରେ ମଙ୍ଗଳବାରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ସାମିଲ ଅଛି। ଆମକୁ ଅଲଗା ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହାକି ଖେଳାଳି କଣ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି”। ଡିନ ଏଲଗର ଦ୍ୱିତୀୟ ପାରିରେ ସୁନ୍ଦର ୯୬ ରନର ନଟଆଉଟ ପାରି ଖେଳି ରାଶି ବେନ ଡେର ହୁସେନ ଓ ତେମ୍ବା ବବୁମାଙ୍କ ସହ ସୁନ୍ଦର ପାର୍ଟନରସିପ କରି ଟିମକୁ ଜିତାଇଥିଲେ। ଅଧିନାୟକଙ୍କର ମାନିବା ଅଟେକି ଏହି ବିଜୟ ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କ ଟିମ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ଚରେ ଜୋସରେ ଭରା ରହିବ।

ଏଲଗର କହିଛନ୍ତି,”ଆମେ ସବୁ ଦିଗରୁ ଆଗକୁ ବଢୁଛୁ ଓ ଏଥିରେ ଟିମରେ ସାମିଲ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କର ଆତ୍ମାବିଶ୍ୱାସ ବଢିବ”। ସେ କହିଛନ୍ତି,”ଆମେ ଟିମ ପାଖରେ କମ ଅନୁଭବ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଆମେ ଜାଣିଛୁ ସବୁ ଜିନିଷ ଆମ ପକ୍ଷରେ ରହିବ ନାହିଁ”। ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ବା ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚ କେପଟାଉନକୁ ମଙ୍ଗଳବାରକୁ ଖେଳାଯିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି,”ଆମର ଧ୍ୟାନ କିଛି ବିଭାଗରେ ରହିଛି ଓ କେପଟାଉନ ପୂର୍ବରୁ ଆମକୁ ଆହୁରି ସୁଧାର କରିବାକୁ ହେବ। ଆମକୁ କେପଟାଉନ ମ୍ୟାଚରେ କଠିନ ରଣନୀତିର ପାଳନ କରିବାକୁ ହେବ ଓ ଆମେ ଅଧିକ ରଣନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବୁ ନାହିଁ”।

Google

କଗୀସୋ ରବାଡ଼ାଙ୍କର କେପଟାଉନରେ ଅଛି ସୁନ୍ଦର ରେକର୍ଡ:ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପ୍ରେସ ବୋଲର କଗୀସୋ ରବାଡ଼ା ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୫ ୱିକେଟ ନେଇସାରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜରେ ସେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୩ ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିସାରିଛନ୍ତି। ରବାଡ଼ା, ଲୁଙ୍ଗି ଏନଗିଡି, ମାର୍କୋ ଯାନସେନ ଓ ଡୁଆନେ ଓଲିବିୟରଙ୍କ ଯୋଡି ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଧମାଲ କରିପାରନ୍ତି।

ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.