IPL ୨୦୨୨ର ସିଡ୍ୟୁଲ ଜାରି, ଦୁଇଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ଗ୍ରୁପରେ ବଣ୍ଟାଗଲେ ୧୦ ଟିମ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଡିଟେଲସ୍ !

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଶୁକ୍ରବାରକୁ ଅଧିକାରୀକ ରୂପରେ ଆଇପିଏଲର ଆଗାମୀ ସିଜନର ସେଡ୍ୟୁଲ ଜାରିକରିଛି। ଆଇପିଏଲର ୧୫ ତମ ସିଜନର ଆରମ୍ଭ ୨୬ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ହେବ ଓ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ୨୯ ମଇକୁ ହେବ। ଲିଗ ଷ୍ଟେଜର ସବୁ ୭୦ ମ୍ୟାଚ ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପୁନେର ୪ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ପ୍ଲେ ଅଫର ଭେନ୍ୟୁ ଉପରେ ପରେ ଫଇସଲା କରାଯିବ।

ମୁମ୍ବାଇର ୱାନଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୨୦, ବ୍ରେବୋନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୧୫, ମୁମ୍ବାଇର ଡିବାଇ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୨୦,ଓ ପୁନେର ଏମସିଏ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୧୫ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ସବୁ ଟିମ ୱାନଖଡେ ଓ ଡିବାଇ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୪-୪ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ ଯେବେକି ବ୍ରେବୋନ ଓ ପୁନେ ଏମସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୩-୩ ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ କରାଯିବ।

ସବୁ ୧୦ ଟିମ ୧୪-୧୪ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ,ଏହି ୧୪ ମ୍ୟାଚରୁ ୭ ଟି ଘରେ ଖେଳିବେ ଓ ସାତଟି ଘର ବାହାରେ ଖେଳିବେ। ଏଥର ଆଇପିଏଲର ମ୍ୟାଚ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ ବଦଳରେ ୭୪ ହୋଇଯାଇଛି। ସବୁ ଟିମ ପାଞ୍ଚଟି ଟିମ ସହ ୨-୨ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ଓ ଆଉ ବାକି ୪ ଟିମ ସହ ୧-୧ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ। ଲିଗ ରାଉଣ୍ଡର ପରେ ପ୍ଲେଅଫ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ,ଯାହାର ଭେନ୍ୟୁ ଓ ତାରିଖ ଏବେ ନିର୍ଧାରିତ ହୋଇନାହଁ।

ଏଥର ମ୍ୟାଚ ବଣ୍ଟାଯାଇ ଖେଳାଯିବ,୧୦ ଟିମ ଦୁଇଟି ଗ୍ରୁପରେ ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। ଦୁଇ ଗ୍ରୁପ ୫-୫ ଟିମରେ ବଣ୍ଟାଯାଇଛି। ନିଜ ଗ୍ରୁପରେ ଜଣେ ଜଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୨-୨ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଗ୍ରୁପର କୌଣସି ଗୋଟେ ଟିମ ସହିତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ। ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରୁପର ଅନ୍ୟ ଚାରି ଟିମ ସହିତ ୧-୧ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.