RR vs SRH: କିଏ ମାରିବ ବାଜି? ୱିଲିୟମସନ ନା ସାମସନ! ଜାରି ହେଲା ଦୁଇ ଦଳର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ଲେଇଁ ଇଲେଭେନ!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଅନେକ ମ୍ୟାଚ ବିଜେତା ଖେଳାଳି ଥିବା ଚମ୍ପିୟାନ ଟିମ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସ ଆଜି ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସାମ୍ନା କରିବାର ଅଛି। ଦୁଇ ଟିମ ଏହି ସିଜନରେ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟ ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହିଁପାରନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଟିମ ଅଧିକାଂଶ ମ୍ୟାଚ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ ଯିଏକି ପୂର୍ଵ ଦୁଇ ତିନି ବର୍ଷରୁ ଟିମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଲଗାତର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି।

Google

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସ୍ୱର୍ଗତ ସେନ ୱାରନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୦୮ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଚମ୍ପିୟାନ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରଠୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଆଉ କୌଣସି ସିଜନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହିଁ। ରାଜସ୍ଥାନ ସବୁ ସିଜନରେ କିଛି ମ୍ୟାଚ ଭଲ ଖେଳିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ପାଇଁ ଟିମକୁ ଲଗାତର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ହେବ। ଏହା ଦ୍ଵାରା ସୈମସନଙ୍କୁ ଏହି ବର୍ଷ ଶେଷରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଜାଗା ପାଇବାର ମୌକାଅଛି।

ଜୋସ ବଟଲର ଓ ଦେବଦତ ପଡିକଲ ପାରିର ଓପନିଙ୍ଗ କରିପାରନ୍ତି। ବଟଲର କୌଣସି ଆକ୍ରାମକ ବୋଲିଙ୍ଗ ଲାଇନକୁ ବିଗାଡି ପାରନ୍ତି। ସେ ପଡିକଲଙ୍କ ସହ ମିଶି ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇପାରନ୍ତି ଯାହା ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ। ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଖରେ ହିଟର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସିମରାଜ ହେଟମାୟର,ରାଶି ବାର ଡେର ହୁସେନ,ଜିମି ନିଶମ ଓ ରିୟାନ ପରାଗଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଟିମ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଦୁଇ ଟିମ ଆଇପିଏଲରେ ୧୫ ଥର ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହୋଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରୁ ୮ ଥର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ୭ ଥର ରାଜସ୍ଥାନ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି।

Google

ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନୀ ଓ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଖରେ ମଜବୁତ ବୋଲିଙ୍ଗ ଲାଇନ ଅଛି। ଦୁହେଁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ଖେଳିବା ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ଓ ତାଙ୍କ ୮ ଓଭର ପ୍ରମୁଖ ଅଟେ। ପେସ ବୋଲିଙ୍ଗ ଦାୟୀତ୍ୱ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟ ସମ୍ଭାଳିବେ ଓ ତାଙ୍କ ସାଥ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଓ ନବଦୀପ ସୈନି ଦେବେ।

ଫିନିସର ଭୂମିକାରେ ଅବ୍ଦୁଲ ସମଦ ରହିପାରନ୍ତି:

ଅନ୍ୟ ପଟେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ କଥା କହିବା ତ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗକ୍ରମରେ ଅଧିନାୟକ କେନ ୱିଲିୟମସନ ସବୁଠୁ ଅନୁଭବୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ତାଙ୍କ ସାଥି ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ ପାରିର ଓପନିଙ୍ଗ କରିପାରିବେ। ମଧ୍ୟକ୍ରମର ଦାଇତ୍ୱ ନିକୋଲ ପୁରନ,ପ୍ରିୟମ ଗର୍ଗ,ଓ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ହାତରେ ରହିବେ। ୱିଲିୟମସନ ଯଦି ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରିବେ ତେବେ ରବିକୁମାର ସମର୍ଥ ଓପନିଙ୍ଗ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରିପାରନ୍ତି। ଅବ୍ଦୁଲ ସମଦ ଫିନିସର ଭୂମିକା ତୁଲାଇପାରନ୍ତି।

Google
ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପେସ ବୋଲିଙ୍ଗ ଦାୟୀତ୍ୱ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ସମ୍ଭାଳିବେ:

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବୋଲିଙ୍ଗ ଦାୟୀତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିବେ। ତାକୁ ଉପରାନ ମଲିକଙ୍କ ସପୋର୍ଟ ମିଳିବ। ବାମହାତୀ ପେସ ବୋଲର ଟି ନଟରାଜନ ଫେରିପାରନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ୟର୍କର ବୋଲିଙ୍ଗ ବିପକ୍ଷ ଟିମ ପାଇଁ ଘାତକ ହୋଇପାରେ। ସ୍ପିନରେ ୱାସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର ଓ ଶ୍ରେୟସ ଗୋପାଲ ଅଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ଟିମ ଏହି ପ୍ରକାର ଅଟେ:

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ: ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ(ଅଧିନାୟକ),ୟସସ୍ୱି ଜୟସୱାଲ, ରିୟାନ ପରାଗ, ଶୁଭମ ଗରବାଲ, ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, କୁଲଦୀପ ସେନ, ଜୋସ ବଟଲର, ରାଶି ବାର ଡେନ ହୁସେନ, ନାଥନ କୁଲଟର ନାଇଲ, ଜିମି ନିସମ, ଡେରିଲ ନିସେଲ,କରୁଣ ନାୟର, ଓବେଦ ମେକକାୟ, ନବଦୀପ ସୈନି, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନୀ, ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟ ,ସିମରାଜ ହେଟମାୟର, ଦେବଦତ ପଡିକଲ, ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ।

Google

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ: କେନ ୱିଲିୟମସନ (ଅଧିନାୟକ),ଅଭିଷେଖ ଶର୍ମା, ରାହୁଲ ତିପାଠୀ, ଆଡ଼ମ ମାର୍କରମ, ନିକୋଲସ ପୁରନ,ଅବ୍ଦୁଲ ସମଦ, ପ୍ରିୟମ ଗର୍ଗ, ବିଷ୍ଣୁ ବିନୋଦ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ଆର ସମର୍ଥ, ସଂସାଙ୍କ ସିଂହ, ୱାସିଙ୍ଗଟନ ସୁନ୍ଦର, ରୋମାରିଓ ସେଫର୍ଡ, ମାର୍କୋ ଯେନସନ, ଯେ ସୁଚିତ, ଶ୍ରେୟସ ଗୋପାଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ସିନ ଏବୋର୍ଟ, କାର୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀ, ସୌରଭ ତିୱାରି, ଫଜଲହକ ଫାରୁକି, ଉମରାନ ମିଲିକ, ଟି ନଟରାଜନ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *