IPL 2022 ରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିଲାଣି ମୁମ୍ବାଇ! କଣ 2023 ରେ ପୁଣି ହେବ ବିଜେତା?

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଟିମ ଆଗାମୀ ସିଜନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବେ ଠୁ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଟିମ ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ଡେବ୍ୟୁ କରିନଥିବା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଜୁଲାଇରେ ୩ ସପ୍ତାହର ଅନୁଭବ ଗ୍ରସ୍ତ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ନେଇକି ଯିବେ। ବିଭିନ୍ନ ଆଧୁନିଆ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟ୍ରେନିଂ ଛଡା ମୁମ୍ବାଇର ଯୁବ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କୌଣସି କ୍ରାଉଁଟି ଶୀର୍ଷ ଟିମ କ୍ଳବ ତରଫରୁ କମସେ କମ ୧୦ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ମୌକା ମିଳିବ। ଆଇପିଏଲର ଏକ ସୂତ୍ର କହିଛନ୍ତି କି ତିଲକ ବର୍ମା,କୁମାର କାର୍ତିକେୟ, ରମନଦୀପ ସିଂହ,ରିତିକ ସୌକିନଙ୍କ ପରି କିଛି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ଶୀର୍ଷ କ୍ରାଉଁଟି ଟିମ ତରଫରୁ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର ଅନୁଭବ ହାସଲ ହେବ।

Google

ସେ କହିଛନ୍ତି କି ବ୍ରିଟେନରେ ଥିବା ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ ସହିତ ଯୋଡି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଗତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ ମହେଲା ଜୟବର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ସହଯୋଗୀ ଷ୍ଟାପ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ସୂତ୍ର ସଂକେତ ଦେଇଦେଇଛନ୍ତି ଦେଖନ୍ତୁ ଭାରତର ଘରୋଇ ସିରିଜ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଶୀର୍ଷ ବୋଲର ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ସହ କିଛି ଖେଳାଳି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଅଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଟରନେସନାଲ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ନିଜ ଟିମ ସହିତ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

କେବଳ ୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମିଳିଲା ବିଜୟ:

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ସେ ଆମ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। କାରଣ ଆଗାମୀ ଘରୋଇ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ପୂର୍ଵ ସାଢ଼େ ତିନି ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଟିମ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ମାତ୍ର ୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା ଓ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲା। ଏହା ତାଙ୍କର ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସର ସବୁଠୁ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅଟେ।

Google

ବ୍ରିଟେନ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଯିବାର ଥିବା ସମ୍ଭାବିତ ଖେଳାଳି:

ତିଲକ ବର୍ମା, କୁମାର କାର୍ତିକେୟ, ରିତିକ ସୌକିନ, ମୟଙ୍କ ମାରକଣ୍ଡେ, ରାହୁଲ ବୁଦ୍ଧି, ରମନଦୀପ ସିଂହ,ଅନମୋଲପ୍ରୀତ ସିଂହ, ବାସୀଲ ଥଂପି,ମୁରଗନ ଅଶ୍ୱିନୀ, ଆୟନ ଜୁଆଲ,ଆକାଶ ମେଘବାଲ, ଅରସଦ ଖାନ, ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ(ବିଦେଶୀ)।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *