RR vs GT: ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ କଣ ପାଇଁ ନମ୍ବର ୩ରେ ଓହ୍ଲାଇଲେ? ପରାଜୟ ପରେ ସାମସନଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ!

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଗୋଟେ ମ୍ୟାଚରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ୩୭ ରନରେ ହରାଇଦେଇଛି। ମୁମ୍ବାଇର ଡି ବାଇ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲର ୨୪ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଗୁଜୁରାଟ ୨୦ ଓଭରରେ ୪ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୯୨ ରନ କରିଥିଲା। ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ରାଜସ୍ଥାନ ଟିମ ୯ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୫୫ ରନ ହିଁ କରିପାରିଲା। ରାଜସ୍ଥାନର ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୩ ବଦଳରେ ୪ ନମ୍ବରରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ୩ନମ୍ବରରେ ଓହ୍ଲାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେଲାନାହିଁ। ସୈମସନ ମ୍ୟାଚ ପରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଛନ୍ତି।

Google

ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ଚତ୍ରୁର୍ଥ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ୮ ଅଙ୍କ ହୋଇଯାଇଛି। ଏବେ ଗୁଜୁରାଟ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶୀର୍ଷରେ ପହଁଚିଯାଇଛି। ରାଜସ୍ଥାନ ୬ ଅଙ୍କ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଗୁଜୁରାଟର ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୮୭ ରନର ନଟଆଉଟ ପାରି ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ୫୨ ବଲରେ ୮ ଟି ଚୌକା ଓ ୪ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଛଡା ଅଭିନବ ମନୋହର ୪୩ ଓ ଡେଭିଡ ମିଲର ୩୧ ରନର ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିଲେ। ନିଜ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ବାମହାତୀ ପ୍ରେସର ବୋଲର ଯସ ଦୟାଲ ୩ ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ଓ ଗୁଜୁରାଟର ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମ୍ୟାଚ ପରେ କହିଛନ୍ତି,”ମୁଁ ଗୁଜୁରାଟର ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗକୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବି। ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭଲ ଖେଳ ଦେଖାଇଲେ। ଡେଭିଡ ମିଲର ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ। ଯଦି ଆମ ହାତରେ ୱିକେଟ ରହିଥାନ୍ତେ ତେବେ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରାଯାଇପାରିଥାନ୍ତା। ଏହା ରନରେଟ ଓ ଆଉ ବାସ କିଛି ୱିକେଟର କଥାଥିଲା,ଆମ ପାଖରେ କ୍ଷମତା ଅଛି”।

Google

ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ୩ ନମ୍ବରରେ ପଠାଇବା ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି,”ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କ୍ରମ ପଛରେ ବହୁତ ବିଚାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଲା। ମୁଁ ୩ ନମ୍ବରରେ ବହୁତ ସମୟରୁ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରୁଛି। ପୂର୍ଵ ସିଜନରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ୩ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରିଥିଲି। ମତେ ଲାଗିଲାକି ମତେ ଅଳ୍ପ ତଳକୁ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ମୁଁ କୌଣସିବି ପୋଜିସନରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରି ଖୁଶିଅଛି ଓ ଟିମର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗକ୍ରମ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ”। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅଶ୍ୱିନୀ ୮ ଓ ସାମସନ ୧୧ ରନ କରିଥିଲେ।

ଅନୁଭବୀ ପେସର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁନଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି,”ଏହା ଏକ ଅଜବ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଥିଲା ଓ ଆମେ ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ତାଙ୍କ ଅନୁଭବକୁ ମିଶ କଲୁ। ଆଶା କରୁଛୁକି ସେ ଜଲ୍ଦି ଖେଳିବେ। ହାର୍ଦିକଙ୍କର ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ ଗଲା। ମୁଁ ଏହା ବୁଝିଛି କି ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ। ହାରିବା ଦ୍ଵାରା ଶିଖିବା ଓ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପ୍ରମୁଖ କଥା ଅଟେ”।

Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *