ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ବଡ଼ ଝଟକା। ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଲେ ୱିଲିୟମସନ। ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ହେବେ କ୍ୟାପଟେନ?

ସିଡ୍ୟୁଲ ଅନୁସାରେ ୧୭ ନଭେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ ଘୋଷଣା ହୋଇସାରିଛି। ବଡ଼ ଖବର ଏହାକି ଅଧିନାୟକ କେନ ୱିଲିୟମସନ ଏହି ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ ଟିମ ସାଉଦିଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ୱିଲିୟମସନ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ ନାହଁ।

Google

ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ହେବ। ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ୨୫ ନଭେମ୍ବରରୁ କାନପୁରରେ ଖେଳାଯିବ। ଯେବେକି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ୩ ଡିସେମ୍ବରରୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ସିଡ୍ୟୁଲ ହୋଇଛି। ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପର ଅଂଶ ଅଟେ ତେଣୁ ଏହା ଉପରେ ଫୋକସ ପାଇଁ ୱିଲିୟମସନ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୩ ଟି ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ୧୪ ଜଣିଆ ଟିମ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଡେରିଲ ମିଚେଲ, ମାର୍ଟିନ ଗପଟିଲ ଓ ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ ଦାଇତ୍ୱ ରହିବ। ଯେବେକି ଟିମ ସାଉଦି ଓ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ପ୍ରେସର ବୋଲିଙ୍ଗ ରହିବ। ସେହିପରି ଇସ ସୋଢ଼ି ଓ ମିଚେଲ ସେଣ୍ଟନର ସ୍ପିନ ସମ୍ଭାଳିବେ।

କେନ ୱିଲିୟମସନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ହରିବାରେ କେତେ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମକୁ ନେଇ ସୋମବାରକୁ ଜୟପୁରରେ ପହଁଚିଛନ୍ତି। ବୁଧବାରକୁ ପ୍ରଥମ, ଶୁକ୍ରବାରକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ରବିବାରକୁ ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟିମ କହିଛି,”ଟେଷ୍ଟ ଟିମର ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳି ଜୟପୁରରେ ପୂର୍ଵରୁ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ୱିଲିୟମସନ ଏବେ ଏହି ଟିମରେ ଯୋଡି ହେବେ ଓ ଟେଷ୍ଟ ଉପରେ ପୁରା ଫୋକସ କରିବେ।

NZC ଏହା ଜଣାଇଛି କି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରେସର ଲକି ଫର୍ଗୁସନ ଯିଏକି ଆଘାତ କାରଣରୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାହାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଠିକ ହେଲେଣି। ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ସେ ଠିକ ହେବାର ପୁରା ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ମାର୍ଟିନ ଗପଟିଲ, ଡେରିଲ ମିଚେଲ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ଟିମ ସାଫର୍ଟ, ମାର୍କ ଚୈପମ୍ୟାନ, ଯେମି ନିସମ, କାଇଲ ଯେମିସନ, ଇସ ସୋଢ଼ି, ମିଚେଲ ସେଣ୍ଟନର, ଟୋର୍ଡ ଏଷ୍ଟଲ, ଏଡ଼ମ ମିଲନେ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ, ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟ ଓ ଟିମ ସାଉଦି (ଅଧିନାୟକ)ଙ୍କୁ ମୌକା ମିଳିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *