କୋହଲି ଓ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ବିବାଦରେ ପଶିଲେ କପିଲ ଦେବ, ବିରାଟ ଏବଂ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନେଇ ଦେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ବୟାନ! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ପୂର୍ବ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟୀ କ୍ୟାପଟେନ

ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ପୂର୍ଵ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କପିଲ ଦେବ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ କଥା କହିଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଏକଦିବସିୟ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ବାହାର କରାଯିବା ପରେ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସରେ କୋହଲି ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲାଭଳି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି କହିଥିଲେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଟି-୨୦ ରେ କ୍ୟାପଟେନ ଛଡ଼ାଇବାକୁ କହିଥିଲେ ବରଂ ଭଲ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଛାଡିବାକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। କୋହଲି କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କୁ କେହିବି ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବା ପାଇଁ ମନାକରାନାହାନ୍ତି।

Google
କୋହଲି ଓ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ବିବାଦରେ ପଶିଲେ କପିଲ ଦେବ:

କପିଲ ଦେବଙ୍କ ମାନିବା ଅଟେ କି ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ମାମଲାରେ ବିସିସିଆଇ ସହ ମତଭେଦ କରି ବିରାଟଙ୍କର ଏହି ବୟାନ ଭୁଲ ସମୟରେ ଆସିଛି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପୂର୍ବରୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ବିବାଦ ହୋଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗ୍ରସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିବା ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ସେହି ବୟାନକୁ ମିଛ କହିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସୌରଭ କହିଥିଲେ କି ସେ କୋହଲିଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଅଧିନାୟକ ପଦ ନ ଛାଡିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ।

ବିରାଟଙ୍କୁ ନେଇ କପିଲ ଦେବ ଦେଲେ ବୟାନ:

କପିଲ ଏବିପି ନ୍ୟୁଜରେ କହିଛନ୍ତି,”ଏହି ସମୟରେ କାହା ଉପରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଉଠାଇବା ଠିକ ନୁହେଁ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗ୍ରସ୍ତ ନିକଟ ଓ ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ”। ସେ ଆଗକୁ କହିଛନ୍ତି,”ମୁଁ କହିବି ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତ ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଟନ୍ତି ଓ ଅଧିନାୟକ ହେବା ମଧ୍ୟ ବଡ଼ କଥା। ଜଣେ ଜଣଙ୍କ ବିଷୟରେ ସର୍ଵସମୁଖରେ ଖରାପ କହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ସେ ସୌରଭ ହୁଅନ୍ତୁ କି କୋହଲି”। ଭାରତକୁ ୧୯୮୩ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତାଇଥିବା ପୂର୍ଵ ଅଧିନାୟକ କପିଲ କୋହଲିଙ୍କୁ ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରି ସିରିଜ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

୨୬ ଡିସେମ୍ବରକୁ ସେଂଚୁରିଆନରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ହେବାର ଅଛି:

କପିଲ କହିଛନ୍ତି,”ଆପଣ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଭଲ ଏହା ହେବକି ଆପଣ ଏବେ ଦେଶ ବିଷୟରେ ଭାବନ୍ତୁ। ଯାହା ଭୁଲ ଅଟେ ତାହା ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାପଡିଯିବ,କିନ୍ତୁ ଗୋଟେ ଗ୍ରସ୍ତ ସମୟରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଠିକ ନୁହେଁ”। କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଟିମ ଗୁରୁବାରକୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଯାଇଛି। ୨୬ ଡିସେମ୍ବରକୁ ସେଂଚୁରିଆନରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯିବାର ଅଛି। ଏହା ପରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଯିବାର ଅଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ କଣ ମତ ତାହା କମେଣ୍ଟରେ ଜଣାନ୍ତୁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *