IND VS NZ: ନ୍ୟଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଝଟକା! ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ପରେ ଷ୍ଟାର ବୋଲର ହେଲେ ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାହାର..

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରେସର କାଏଲ ଯେମିସନ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚର ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାହାରିଯିବାକୁ ଫଇସଲା ନେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ସେ ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଯେମିସନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଯିଏକି ୨୫ ନଭେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହେବା ପାଇଁ ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାହାରିବାକୁ ଫଇସଲା ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନସିପର ଏହି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସିରିଜ ଅଟେ।

Google

କୋଚ ଗୈରି ଷ୍ଟିଡ କହିଛନ୍ତି,”ଆମେ ୱିଲିୟମସନ ଓ କାଏଲ ଯେମିସନଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପରେ ଏହି ଫଇସଲା କରିଛୁ କି ସେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ସେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବେ ଓ ଆପଣ ପାଇବେ କି ଟେଷ୍ଟରେ ସାମିଲ କିଛି ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳି ପୁରା ସିରିଜ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ଏହି ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ଓ ବିଭିନ୍ନ ସହରର ଯାତ୍ରା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସନ୍ତୁଳନ ସ୍ଥାପନ କରିବାର ସମୟ ଅଛି”। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏହି ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ହରାଇଥିଲା।

ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଠୁ ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଜୟପୁରରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତ ପଟୁ ବିରାଟ କୋହଲି, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା ଓ ମହମ୍ମଦ ସାମୀଙ୍କ ଭଳି ବଡ଼ ଖେଳାଳି ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ଏହି ସିରିଜରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଧିନାୟକ ଓ ହେଡ଼ କୋଚ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ଅଟନ୍ତି।

Google

ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସିରିଜର ସିଡ୍ୟୁଲ: ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ୧୭ ନଭେମ୍ବରକୁ ଜୟପୁରରେ ଖେଳାଯିବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ୧୯ ନଭେମ୍ବରକୁ ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯିବ,ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ ୨୧ ନଭେମ୍ବରକୁ କୋକଲତାରେ ଖେଳାଯିବ। ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ୨୫-୨୯ ନଭେମ୍ବରକୁ କାନପୁରରେ ଖେଳାଯିବ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ୩-୭ ଡିସେମ୍ବରକୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଯିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *