IPL ପରେ ଏବେ କିଣିଲେ ଅନ୍ୟ ଦଳ, ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଟିମ କିଣିଲେ ଶାହାରୁଖ ଖାନ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ, ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

IPL ୨୦୨୨ରେ ୮ ଟି ଜାଗାରେ ୧୦ ଟି ଟିମ ଖେଳିବେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ଆଗାମୀ ସିଜନ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଲଖନଉ ଓ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏହି ଦୁଇ ନୂଆ ଟିମକୁ ସାମିଲ କରିଛି ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ଇସିବି ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃୟାରୀରେ ୬ ଟି ଟିମ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ଇସିବି ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଚାନ୍ସ ଅଛି। ବିଶେଷ ଖବରରୁ ଜଣା ଯାଉଛି କି ଏଥିରେ ଆଇପିଏଲର ତିନୋଟି ଟିମ ମଧ୍ୟ ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ସହ ଏହି ୨ ଦଳ ସାମିଲ ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି।

Google

ଇଣ୍ଡିଆନ ଟାଇମ୍ସର ଖବର ଅନୁସାରେ ଇଂଲିସ ଫୁଟବଲ ବ୍ଲକ ମ୍ୟାନଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ଼ର ମାଲିକ ଗ୍ଲେଜର ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଇସିବି ଲିଗରେ ଟିମ କିଣିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ଲେଜର ପରିବାର ଆଇପିଏଲର ଦୁଇ ନୂଆ ଟିମଙ୍କ ଅକ୍ସନରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଟିମ କିଣିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲେ। ଶାହାରୁଖ ଖାନ CPL ରେ ମଧ୍ୟ ଟିମ କିଣିଛନ୍ତି।

ବିଗ ବାସ ଲିଗର ଟିମ ମଧ୍ୟ କରିଛି ନିବେଶ: ଲିଗ ସହିତ ଜଡିତ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁବାଇ ସବୁବେଳେ ଆଉ ଏକ ଘର ଅଟେ। ଏସଆରକେ ଏକ ଗ୍ଲୋବାଲ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଅଟେ ଓ ଆମକୁ ଖୁସି ଲାଗୁଛି କି ତାଙ୍କ ଟିମ ଆମ ଲିଗରେ ଭାଗ ନେଉଛି। ଏହା ଛଡା ୫ ଥର ଆଇପିଏଲ ଜିତିଥିବା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟଲ୍ସ କିରଣ କୁମାର ଗାନ୍ଧୀ ଓ ବିଗ ବାସ ଲିଗର ଟିମ ସିଡିନ ସିକ୍ସର୍ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଯୋଡ଼ିହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି।

 

ଲିଗ ସହିତ ଜଡିତ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି,”ଜାନୁଆରୀ ୟୁଏଇ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ। ପଶ୍ଚିମ ଦେଶମାନଙ୍କ ସହ ଭାରତର ଉପ ମହାଦୀପର ପ୍ରାଇମ ଟାଇମ୍ସ ଅନୁସାରେ ଏହା ଭଲ ଅଟେ। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୦ IPL ଏବଂ ୨୦୨୧ IPL ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ UAE ରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ମଧ୍ୟ ୟୁଏଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ବିଜେତା ଟିମ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ମଧ୍ୟ ଟିମ କିଣିବା ରେସରେ ଥିଲା। ହେଲେ ଚେନ୍ନାଇ ଓହରିଗଲା, ଲିଗକୁ ICC ମାନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି ବୋଲି ଜଣା ଯାଉଛି। ୨୦୨୧ IPLର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କୋଲକତାକୁ ହରାଇ ଚେନ୍ନାଇ ବିଜୟ ହୋଇଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *