IPL ର ବିରୋଧ କରୁଥିଲା PCB! ହେଲେ ICC ଦେଲାନି ପାକିସ୍ତାନର ସାଥ, ଭାରତର ବିଜୟ

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଆଇସିସିର ୨୦୨୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଆଗାମୀ ଭବିଷ୍ୟତ ଗ୍ରସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଏଫଟିଏଫରେ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ବିଶେଷ ରୂପରେ ଅଢେ଼ଇ ମାସର ସମୟ ସ୍ଥିର କରା ଯାଇଛି ଓ ଏଥିରେ ଆଇସିସିର କ୍ରିକେଟ ନିର୍ଧାରିତ ନାହିଁ। ଆଇସିସିର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦୁଇ ସପ୍ତାହର ସମୟ ଅଛି। ପୂର୍ଵରୁ ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷରୁ ମଇ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବଢି ଜୁନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାର ଚାନ୍ସ ଅଛି।

Google

ଇଏସପିଏନ କ୍ରିକଇନ୍ଫୋର ଖବର ଅନୁସାରେ,”ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଏହାର ବିରୋଧ କରିବ କାରଣ ତାଙ୍କ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ଜାଗା ମିଳିନଥାଏ। ରମିଜ ରାଜାଙ୍କୁ ଆଇସିସିର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସାଥ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇଥାଏ। ଖେଳାଳିଙ୍କ ପଇସାର ୧୦% ତାଙ୍କ ବୋର୍ଡକୁ ଯାଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଶୀର୍ଷ ଦେଶ ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ କୌଣସି ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ ରଖିନଥାନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ବିରୋଧ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବାରୁ ଆଇସିସି ବୋର୍ଡର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ହସିକି କହିଥିଲେ,”ରମିଜଙ୍କ ସହ ସମସ୍ୟା ଏହା ଅଟେ କି ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶର ମିଡ଼ିଆକୁ କିଛି କଥା କହିବାକୁ ହୋଇଥାଏ ଓ ସେ ଏହା କରିଥାଏ ଯାହା ଉଚିତ ହୋଇଥାଏ”। ସେ କହିଛନ୍ତି,”ଆଇସିସିର ବୈଠକରେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସେହିପରି ହୋଇନଥାଏ।ତାଙ୍କୁ ଜଣା ଅଛିକି ଏହା ହେଉଛି,ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ ଚାହୁଁଛି ଓ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଏହା ଚାହୁଁଛନ୍ତି”।

Google

ଆଠ ଟିମ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ୬୦ ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ ହେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଗୁଜୁରାଟ ଓ ଲକ୍ଷନୌ ଟିମ ଯୋଡି ହେବା ପରେ ଏବେ ୧୦ ଟିମଙ୍କ ପାଇଁ ୭୪ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ହେଉଛି। ଭବିଷ୍ୟତରେ ମ୍ୟାଚର ସଂଖ୍ୟା ୮୪ ଓ ପରେ ୯୪ ହୋଇ ପାରେ। ଆଇପିଏଲର ବିପରୀତ ,ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଦି ହନଡ୍ରେଡ ଲିଗ, ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବିଗ ବାସ ଲିଗ ପାଇଁ ସମର୍ପିତ ୱିନଡୋ ହେବ ନାହିଁ।

ଇସିବି ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଦୁହେଁ ଏହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହିଁବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନିର୍ଧାରଣ ଏହିପରି ହେଉକି ଦୁଇ ଦେଶର ବଡ଼ ଖେଳାଳି ଅଧିକାଂଶ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ବୈଠକ ୨୫ ଓ ୨୬ ଜୁଲାଇକୁ ବର୍ମୀଂହମରେ ଆଇସିସିର ବାର୍ଷିକ ବୈଠକରେ ଘୋଷଣା ହେବାର ଆଶା ଅଛି।

Google

ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ କଣ ଆପଣଙ୍କ ଅନୁମାନ ଏବଂ କଣ ଆପଣଙ୍କ ମତ ଆପଣ କମେଣ୍ଟ ବିଭାଗରେ ଉପସ୍ଥାପନା କରିପାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *