IND vs ENG: ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଅଶ୍ୱିନୀ! କହିଦେଲେ ଏହି ବଡ଼ କଥା

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ପରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ କ୍ଳବ ଟିମ ତରଫରୁ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।ଭାରତର ଏହି ଅନୁଭବୀ ସ୍ପିନର କହିଛନ୍ତି ୧ ଜୁଲାଇରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୫ମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ରେଡ଼ ବଲ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏହି ନିସ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଟିମ ୧୫ ଜୁନକୁ ଯିବ ଯେଉଁଠି ଏଯେବେଷ୍ଟନରେ ଲିସେଷ୍ଟରସର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ। ଅଶ୍ୱିନୀ ଟିଏନସିଏ ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସ ସେମିଫାଇନାଲ ଓ ଫାଇନାଲରେ ଏମଆରସି ଏ ତରଫରୁ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଫଇସଲା କରିଛନ୍ତି। ସେମିଫାଇନାଲରେ ସେ ୮୧ ରନ କରିଥିଲେ ଓ ଏବେ ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ପହଁଚିଯାଇଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରେ ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ଟିମ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳୁଥିଲେ ଯିଏକି ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଥିଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଗୋଟେ ମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ୧ ଜୁଲାଇକୁ ହେବାର ଅଛି।ଏହି ମ୍ୟାଚ ପୁର୍ବ ବର୍ଷ କରୋନା କାରଣରୁ ସିରିଜରେ ଖେଳାଯାଇପାରିନଥିଲା। ସେହି ସିରିଜରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ ଅଛି।

Google

ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ କହିଛନ୍ତି,”ଫାଷ୍ଟ କ୍ଳାସରେ ଖେଳିବାର କାରଣ ଅଟେ କି ଟି-୨୦ ରୁ ରେଡ଼ ବଲ କ୍ରିକେଟ ପାଇଁ ଜିଜକୁ ରେଡି କରିବା। ବୟସ ଓ ଅନୁଭବ ବଢିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ଚତୁର ହୋଇଯାଇଥାନ୍ତି”। ସେ କହିଛନ୍ତି କି ମୁଁ ତାହା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ମୁଁ ନିଜେ ଖେଳର ମଜା ହେଉଛି ଓ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ତାହା ହିଁ କରିବାକୁ ଚାହିଁବି। ମତେ ଲାଗୁଛି କି ମୁଁ ଵୋଲିଙ୍ଗ ଓ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦାନ ଦେଇପାରିବି। ମୁଁ ନିଜେ ଫିଟନେସ ଭଲ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସବୁଠୁ ସଫଳ ବୋଲର:

ଭାରତ ତରଫରୁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ ନେଇଥିବା ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେ(୬୧୯)ଙ୍କ ପରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନୀ(୪୪୨) ୱିକେଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଅଶ୍ୱିନୀ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ନିଜ ଖେଳ ଉପରେ ବହୁତ କାମ କରିଛି ଓ ବହୁତ ଭାବିଥାଏ।ମୁଁ ନିଜେ ଖେଳ ଦ୍ଵାରା ଖୁସି ଅଛି ଓ ଆଗକୁ ଅଧିକ ଭାବୁନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର କୋଚ କୁମାର ସଂଙ୍ଗକାରା ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ କଥା କହିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ସେ ଅଫ ସ୍ପିନରୁ ଅଧିକ ଅନ୍ୟ ବଲ ପକାଇଥାନ୍ତି ଓ ଏହା ତାଙ୍କୁ ସୁଧାର କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।

Google

୩୫ ବର୍ଷୀୟ ଅଶ୍ୱିନୀଙ୍କର ଟେଷ୍ଟରେ ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଭଲଅଟେ। ସେ ୮୬ ମ୍ୟାଚ ୨୪ ଔସତରେ ୪୪୨ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି। ୫୯ ରନ ଦେଇ ୭ ୱିକେଟ ତାଙ୍କର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅଟେ। ସେ ୩୦ଥର ୫ ଓ ୭ ଥର ୧୦ ୱିକେଟ ନେବାର କାରନାମା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଛଡା ୨୭ର ଔସତରେ ୨୯୩୧ ରନ କରିଛନ୍ତି। ୫ ଶତକ ଓ ୧୨ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରିଥିଲେ। ସେ ୧୧୩ ଏକଦିବସିୟରେ ୧୫୧ ଓ ୫୧ ଟି-୨୦ରେ ୬୧ ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *