ରୋହିତ-ରାହୁଲ ଜିତାଇବେ ଭାରତକୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ! କହିଲେ ପୂର୍ବ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳି

ବ୍ୟରୋ ରିପୋର୍ଟ: ତେବେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୦୭ ମସିହାରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ ଭାରତ ଆଉ ଥରେ ମଧ୍ୟ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତି ପାରିନାହିଁ। ତେବେ ସେତେବେଳ ଠାରୁ ହି ଭାରତ ଏକ ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି। ମାତ୍ର ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟରଙ୍କର କହିବା କଥା କି ଭାରତକୁ ତାହାର ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟି ଟିମ ମିଳି ଯାଇଛି। ତେବେ ଭାରତ ଏବେ ବହୁତ ସାରା ଟ୍ରଫି କେବଳ ତାହାର ସଲାମୀ ଯୋଡି ଦ୍ୱାରା ହି ଜିତି ପାରିବ। ଏହାର ସଲାମୀ ଯୋଡି ଭାବେ କେବଳ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଉ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ କହିରଖିବୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ODI ସିରିଜ ଜିତି ଥିବା ବେଳେ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୩-୦ ରେ ସିରିଜ ନିଜର କରିଥିଲା। ଏହି ସିରିଜରେ ହିରୋ ଥିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ବିରାଟ କୋହଲି, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ।

Google

ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବ କ୍ରିକେଟ ଡାନିସ କାନେରିଆ ଏକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। କୁ ଆପରେ ଡାନିସ କହିଛନ୍ତି କି ରୋହିତ ଆଉ ରାହୁଲଙ୍କର ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ଅଭିଯାନର ଆରମ୍ଭ ବହୁତ ଉନ୍ନତ ଉପାୟରେ ହେଇ ସାରିଛି। ତେବେ ସେମାନେ ଯେଭଳି ଭାବେ ନିଜର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଆଉ ଜିତିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ଭାରତର ସୁନେଲି ଭବିଷ୍ୟତ ଆଡକୁ ମୋଡ଼ ନେଉଛି। ତେବେ ଏହି ଯୋଡି ପାଖରେ ହି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ୧୫ ବର୍ଷ ପରେ ସିରିଜ ଜିତିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି ଯାହା କି ଆମକୁ ନଜର ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି। ମୋତେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବହୁତ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ ଆଉ ରାହୁଲ ଦ୍ରଭିଡଙ୍କର କୋଚିଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହିତ ମିଶି ଭାରତକୁ ଆଗକୁ ନେଉଛି।

ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦୌଡ଼ରେ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଠାରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟିମରେ ମହଜୁଦ ନଥିଲେ ଯାହା କି ଭାରତକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେବେ ଏହା ମାନିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ କି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତକୁ ଉପରକୁ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଭାରତର ସୁଯୋଗ ଆଗକୁ କପ ଜିତିବା ହିଁ ନଜର ଆସୁଛି। ତେବେ ଫୁଲ ଟାଇମ ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ସିରିଜରେ ୩-୦ ରେ ହରେଇଲେ। ତାହା ସହ ହିଁ ସେ ଯେବେ ଯେବେ ଅଧିନାୟକ ହେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଖାତାରେ ବିଜୟ ହିଁ ଆସିଛି।

Google

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *